Redukcja tkanki tłuszczowej. 5 kroków, by odnieść sukces

0
1517
Kobieta w trakcie treningu na bieżni
Jazda na rowerku czy bieżnia to dobra forma ćwiczeń kardio, ale nie powinna być jedynym sposobem redukcji tkanki tłuszczowej. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Odchudzanie nie jest łatwym procesem. Najczęściej kojarzy się ze zmianą nawyków żywieniowych, zwiększoną aktywnością ruchową i szeregiem wyrzeczeń. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej, które sprawią, że polubisz ten styl życia. Zdradzamy, jak redukować, by prędko nie zrezygnować!

Tkanka tłuszczowa – co to takiego?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest tkanka tłuszczowa. Otóż jest to rodzaj tkanki łącznej, ulokowanej głównie w warstwie podskórnej. Choć pełni ona dla organizmu istotne funkcje, takie jak: magazynowanie nadwyżki substancji odżywczych, funkcję termoizolacyjną, metaboliczną czy immunomodulującą (odpornościową), to w nadmiarze jest niezwykle szkodliwa. Naturalny poziom tkanki tłuszczowej u człowieka to ok. 20-25% masy ciała w przypadku kobiet oraz 15-20% masy ciała u mężczyzn. Większe wartości są oznaką otyłości. Chcąc się jej pozbyć bądź osiągnąć wyrzeźbioną, atletyczną sylwetkę, podejmuje się wyzwanie, jakim jest redukcja tkanki tłuszczowej. Jak postępować, by odnieść sukces?

5 kroków do udanej redukcji tkanki tłuszczowej

Dzięki tym wskazówkom, wyeliminujesz najczęstsze błędy towarzyszące redukcji masy ciała, a jednocześnie wejdziesz na właściwe tory zdrowego stylu życia. Pamiętaj bowiem, że redukcja tkanki tłuszczowej to nie kilka tygodni na diecie, ale zmiana sposobu odżywiania i zwiększenie dawki ruchu, które pomogą Ci w osiągnięciu, a następnie utrzymaniu pożądanych efektów.

Krok 1 – smaczna dieta

Nie decyduj się na głodówki, diety 1000 kcal czy drastyczne diety eliminacyjne. Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne lub udaj się do dietetyka, który Ci w tym pomoże. Komponuj smaczne, zbilansowane posiłki. Ważnym aspektem jest też estetyka, bowiem jemy również oczami. Urozmaicaj dania, jedz to co lubisz i zawsze staraj się, aby Twój talerz był pełen kolorów, co uzyskasz przede wszystkim za sprawą warzyw!

Krok 2 – nawadniaj organizm

Woda ma ogromne znaczenie dla zdrowia i funkcjonowania organizmu. Reguluje temperaturę ciała, a do tego jest znakomitym detoksem dla organizmu. Dzięki spożywaniu odpowiedniej ilości wody (minimum 1,5l na dobę) poczujesz się lepiej – mogą zniknąć bóle głowy czy znużenie, które często są główną wymówką przy opuszczaniu treningów.

Krok 3 – atrakcyjny plan treningowy

Jazda na rowerku czy bieżnia to dobra forma ćwiczeń kardio, ale nie powinna być jedynym sposobem redukcji tkanki tłuszczowej. Urozmaicaj swoje treningi, wykonuj interwały, ćwiczenia siłowe i wzmacniaj wszystkie partie ciała. Zdecyduj się również na zajęcia grupowe, które prowadzą specjaliści. Szeroką ofertę proponuje np. fitness club Total Fitness, a w niej m.in. zajęcia fat killer czy super sylwetka, które świetnie sprawdzają się w redukcji masy.

Krok 4 – poszukaj wsparcia

Znajdź kompana do treningów. Może to być Twój partner, przyjaciółka, koleżanka w pracy, ale też osoba poznana na siłowni czy podczas zajęć fitness. Świetnym motywatorem będzie również trener personalny. Oprócz tego szukaj inspiracji w sieci – metamorfozy, artykuły, grupy wsparcia w świetny sposób zachęcą Cię do dalszej redukcji tkanki tłuszczowej.

Krok 5 – nie rezygnuj, gdy coś nie pójdzie po Twojej myśli

Słabe chwile zdarzają się każdemu. Kiedy pochłoniesz tabliczkę czekolady, na obiad zjesz pizzę i odwołasz trening – nie bądź na siebie zły. Zmotywuj się i zacznij na nowo swoją przygodę z redukcją. Przegrana walka nie oznacza przegranej wojny. Walcz skutecznie ze swoimi kilogramami, a poczujesz się lepiej we własnym ciele!

Powodzenia!


Materiał partnera zewnętrznego