Kosmetyki przyśpieszające spalanie tkanki tłuszczowej

0
2922
Kobiecy brzuch z kwiatkiem w pępku
Balsam wyszczuplający do ciała to kosmetyk, który powinien znaleźć się w Twojej torbie treningowej. To idealne uzupełnienie ćwiczeń, gdyż wmasowany w rozgrzane uda, brzuch czy pośladki skuteczniej rozbije komórki tłuszczowe | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dieta i treningi to najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej. Jednak uprawiając aktywność fizyczną, nie zapominaj o używaniu odpowiednich kosmetyków. Kremy wyszczuplające zwiększają niejednokrotnie efekty, na których zależy każdemu, kto trenuje. Jak wybrać te odpowiednie, by nasilić metabolizm i pobudzić krążenie? Dowiedz się z tego artykułu.

Balsam wyszczuplający do ciała – podstawowy dodatek do treningu

Balsam wyszczuplający do ciała to kosmetyk, który powinien znaleźć się w Twojej torbie treningowej. To idealne uzupełnienie ćwiczeń, gdyż wmasowany w rozgrzane uda, brzuch czy pośladki skuteczniej rozbije komórki tłuszczowe. Dzięki temu przyczyni się także do redukcji cellulitu. Ważne jest by kosmetyk, który wybierzesz, zawierał w sobie składniki wyszczuplające takie jak, np. kofeinę, l-karnitynę, algi, masła roślinne czy nierafinowane oleje.

L-karnityna w kremach wyszczuplających

L-karnityna to znany aminokwas, który występuje m.in. w jedzeniu. Dzięki swoim właściwościom odchudzającym przyspiesza metabolizm oraz działa detoksykująco. To także jeden z podstawowych składników kremów wyszczuplających, czy też suplementów ułatwiających spalanie tkanki tłuszczowej. Zadaniem L-karnityny w kosmetykach jest uwalnianie wolnych kwasów tłuszczowych z komórek. Przy regularnym stosowaniu widać efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej w miejscach, w których kremy były wcierane.

Termogeniki w kremach wyszczuplających

Działanie L–karnityny i innych substancji aktywnych powinno być wspomagane czynnikiem termogennym, który wzmocni proces rozkładu tkanki tłuszczowej. Spalacze tłuszczu znacznie ułatwią, a także przyspieszą proces lipolizy. Do najbardziej znanych należą kofeina, zielona herbata, ekstrakt z grejpfruta, imbir i cynamon. Kosmetyki przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej posiadają ich w swoim składzie co najmniej kilka. Oddziałując na siebie nawzajem, potęgują swoje działanie.

Podczas stosowania kremu zawierającego termogeniki, możesz odczuć lekkie ciepło i rozgrzanie skóry. To znak, że kosmetyk zaczyna działać. Na rynku dostępne są także olejki wyszczuplające do masażu, zawierające kompleksy spalaczy oraz wyciągi z ziół. Wykazują one silne działanie, gdyż w połączeniu z masażem wnikają w skórę głębiej niż krem stosowany w tradycyjny sposób.

Połącz krem wyszczuplający z aktywnością fizyczną

Jeśli zależy Ci na pięknym, zdrowym wyglądzie na dłużej to niezbędne będzie równoczesne wdrożenie aktywności fizycznej. Obok stosowania kremów wyszczuplających zdecyduj się również na ćwiczenia aerobowe. To połączenie sprawi, że szybciej osiągniesz zamierzony efekt. Treningi powinny być dopasowane do planu zrzucenia kilogramów. Na samym początku treningi powinny odbywać się codziennie – z czasem zredukuj to do ćwiczeń co drugi lub co trzeci dzień. Jeśli natomiast nie przepadasz za ćwiczeniami w grupach, zdecyduj się na bieganie lub power walking. Pamiętaj jednak o tym, aby było to systematyczne.


Materiał partnera zewnętrznego