Zdrowa dieta pudełkowa – Moda czy konieczność?

0
835
dieta pudełkowa
Wygoda, szansa na poprawę stanu zdrowia i uzyskanie atrakcyjniejszej sylwetki, a także bezpieczny, zdrowy jadłospis to tylko kilka zalet diety pudełkowej | fot.: materiał partnera

Dieta pudełkowa to wygodne i popularne rozwiązanie, które przekonało już do siebie wiele osób narzekających na brak czasu. Jedzenie w ramach takiego cateringu jest przygotowywane przez dietetyków i kucharzy, dlatego ma nie tylko dobry smak, ale też walory prozdrowotne. Czy jednak warto decydować się na takie rozwiązanie ze względu na to, że wybierają je inni? Kiedy dieta pudełkowa powinna być dla nas wręcz koniecznością? Sprawdzamy!

Jakie korzyści wiążą się z zamówieniem diety pudełkowej?

Zamawiamy dietę pudełkową – i co dalej? Firma przywozi nam każdego dnia określoną liczbę posiłków o stałej kaloryczności. Tą kaloryczność określamy sami po konsultacji z dietetykiem, dlatego nowy jadłospis będzie albo podtrzymywał naszą dotychczasową masę ciała, albo ją redukował (rzadziej zwiększał). Posiłki w ramach diety pudełkowej dostosowywane są do indywidualnego zapotrzebowania na substancje odżywcze każdego klienta, dlatego zawierają odpowiednią ilość białka, witamin, minerałów, węglowodanów i tłuszczów. Są dobrze zróżnicowane i zbilansowane, dzięki czemu będąc na takiej diecie, nie nudzimy się zdrowymi posiłkami.

Podczas stosowania diety pudełkowej mamy szansę schudnąć, ale także usprawnić pracę metabolizmu i oczyścić organizm z toksyn. To pozwala poprawić samopoczucie, odzyskać energię, a nawet wpłynąć korzystnie na wygląd skóry – pozbyć się cellulitu, spowolnić oznaki starzenia się, przywrócić cerze blask. Dieta pudełkowa uczy też zdrowych nawyków, czyli regularnego jedzenia i niepodjadania między posiłkami. To pozwala natomiast unikać sięgania po przekąski pełne szkodliwych dodatków chemicznych.

Kiedy warto rozważyć zamówienie diety pudełkowej?

Nie sposób zaprzeczyć, że dieta pudełkowa to modne rozwiązanie. Catering jest wygodny – pozwala zapomnieć o robieniu zakupów i gotowaniu. Dzięki niemu odzyskujemy sporo wolnego czasu, a jedzenie zawsze czeka na nas w lodówce. Wystarczy, że odgrzejemy je, kiedy czujemy się głodni. Dietę pudełkową wybierają też osoby, które chcą zdrowo schudnąć, ale do tej pory nie wytrzymywały na żadnej innej diecie. Catering dietetyczny nie wymaga głodzenia się czy zmuszania do jedzenia czegoś, co nam nie smakuje. Takie odchudzanie nie wiąże się więc z wyrzeczeniami. Jednak dieta pudełkowa to nie tylko sposób na utratę zbędnych kilogramów czy ułatwienie sobie codzienności. Dla wielu osób może to być jedyne rozwiązanie w przypadku konieczności stosowania diety eliminacyjnej z przyczyn zdrowotnych. Wykluczenie pewnych produktów spożywczych bywa niezbędne dla zachowania dobrego samopoczucia, a diety pudełkowe często oferują nam taką możliwość. Wtedy nie martwimy się o to, co możemy zjeść, aby nie narazić się na dyskomfort – ktoś inny planuje posiłki za nas. 

Wygoda, szansa na poprawę stanu zdrowia i uzyskanie atrakcyjniejszej sylwetki, a także bezpieczny, zdrowy jadłospis to tylko kilka zalet diety pudełkowej. Firmy cateringowe,mogą zapewnić nam jeszcze więcej – doskonały smak potraw, ich świeżość i różnorodność. Zatem, czy dieta pudełkowa to moda czy konieczność? Myślimy raczej, że sprytny pomysł na wprowadzenie do swojej codzienności pozytywnej zmiany.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Fabryka Diet

Materiał partnera