Zgrabne ciało na wiosnę

0
2582
Piękne ciało na wiosnę
Body Jet pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych partii ciała, na które zwykle nie działają dieta ani ćwiczenia | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Szukając sposobu na wymodelowanie sylwetki staramy się wybierać metody skuteczne, bezpieczne i sprawdzone. Czasem jednak standardowe rozwiązania, takie jak ćwiczenia i dieta nie pomagają. Na szczęście w gabinetach medycyny estetycznej możemy znaleźć wiele zabiegów wyszczuplających. Co wybrać? Podpowiada dr Krzysztof Szymański i dr Christoffer Ingves z Kliniki Medycyna Urody.

3, 2, 1… start!

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a więc zaczynamy myśleć z troską o swojej figurze. Zgrabne ciało, płaski brzuch i jędrna skóra – to plan do wykonania na najbliższe miesiące. Kiedy jednak dieta nie pomaga, a ćwiczenia nie przynoszą rezultatów, warto pomyśleć o zabiegu modelującym sylwetkę, który nie wyłączy nas z codziennej aktywności na długo i przede wszystkim pomoże pozbyć się zbędnego „tłuszczyku”.

Jeden zabieg – kilka kilogramów mniej

Modelowanie sylwetki sprawdza się szczególnie u osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała.

U kobiet takimi problematycznymi miejscami są zwykle brzuch, uda i biodra, a często także kolana i ramiona.

– Usunięcie tkanki tłuszczowej za pomocą Body Jet jest mniej inwazyjne niż tradycyjna liposukcja, a przez to bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta – podkreśla dr Krzysztof Szymański chirurg plastyk z Kliniki Medycyna Urody.

– W zabiegu wykorzystywany jest łagodny strumień ciśnienia wody, który zapewnia odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej tak, by ochronić delikatne naczynia krwionośne, nerwy i samą skórę – wyjaśnia.

Szybko, prosto, bezboleśnie

Ważną zaletą zabiegu jest możliwość niemal natychmiastowego powrotu do normalnego funkcjonowania, a ryzyko pojawienia się siniaków i obrzęków po odsysaniu tłuszczu jest zredukowane do minimum.

– Procedura trwa do dwóch godzin, jest zatem stosunkowo szybkim i prostym sposobem na wymodelowanie sylwetki. Dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia pacjent nie odczuwa bólu, a ponieważ podczas zabiegu usunięte komórki tłuszczowe nie ulegają uszkodzeniu, mogą być potem wykorzystane podczas innych zbiegów wykonywanych w naszej Klinice, na przykład w celu powiększenia piersi czy wypełnienia zmarszczek – mówi dr Christoffer Ingves, chirurg plastyk z Kliniki Medycyna Urody.


Materiał partnera zewnętrznego