Zamrażanie tkanki tłuszczowej – bezbolesny i szybki sposób na piękną figurę?

0
1105
Kriokomora
Zamrożona tkanka się nie regeneruje, co oznacza, że po usunięciu z organizmu nie będzie miał miejsce efekt jo-jo. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Inwazyjne metody na usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej, takie jak liposukcja, powoli ustępują miejsca zabiegom innego rodzaju – nowoczesnym i trwałym sposobom na redukcję zbędnych kilogramów.

Zamiast odsysania coraz więcej osób decyduje się na zamrażanie tkanki tłuszczowej, czyli kriolipolizę. Szacuje się, że podczas zabiegu można zredukować tkankę od 25% do 45%. Na czym dokładnie polega ten zabieg i czy pomoże Ci odzyskać piękną figurę w sposób bezbolesny i nieinwazyjny? Sprawdź już teraz.

Jak działa na Twój organizm kriolipoliza?

Nazwa zabiegu pochodzi od słowa lipoliza, oznaczającego rozpad. Podczas chłodzenia zbędnej i niechcianej tkanki tłuszczowej dochodzi do jej rozpadu. Następnie, za pomocą procesów metabolicznych, tkanka tłuszczowa zostaje w naturalny sposób eliminowana z Twojego organizmu. Efekty wyszczuplenia i redukcji będą widoczne już od około 4 tygodni do 2 miesięcy po zabiegu. Zamrożona tkanka się nie regeneruje, co oznacza, że po usunięciu z organizmu nie będzie miał miejsce efekt jo-jo. Cel zabiegu? Redukcja tkanki tłuszczowej i piękne wymodelowanie Twojej sylwetki.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na przyłożeniu głowicy urządzenia wykonującego kriolipolizę do fałdu tkanki tłuszczowej, a następnie zassanie i zamrożenie jej. Trwa to około 60 minut do 3 godzin, w zależności od potrzeb skóry i wielkości zbędnej tkanki. Pod wpływem zimna komórki tłuszczowe ze stanu ciekłego przechodzą w stan stały, a następnie krystalizują się. Uszkodzona w ten sposób tkanka tłuszczowa ulega apoptozie, a następnie jest stopniowo eliminowana z organizmu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, zaraz po nim, możesz wrócić do codziennych obowiązków. Jeżeli pojawi się lekkie zaczerwienienie, napięcie lub odrętwienie, to minie po około 1-2 godzinach.

Dla kogo zabieg?

Kriolipoliza jest zabiegiem szczególnie dla kobiet, które borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w problematycznych partiach ciała, takich jak brzuch, uda, pośladki, ramiona, nogi. Również panie, które cierpią na cellulit, mogą za pomocą tego zabiegu zmniejszyć go lub całkowicie zredukować. Rejony ciała, które trudno wymodelować za pomocą ćwiczeń i diety, na przykład kolana, dolna część pleców lub “boczki”, staną się bardziej sprężyste i jędrne dzięki zastosowaniu kuracji zimnem.

Jak często?

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, ilości tkanki tłuszczowej oraz efektu, jaki chcesz osiągnąć. Najczęściej zabieg ten wykonuje się seriami – od 1 do 5 – z częstotliwością co miesiąc-dwa, maksymalnie do 70 dni.


Materiał partnera zewnętrznego