Typy makijażu oczu

0
4133
Typy makijażu oczu
Makijaż oczu zmienia się wraz z trendami, jednak niektóre rodzaje zawsze będą na topie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Makijaż oczu zmienia się wraz z trendami, jednak niektóre rodzaje zawsze będą na topie. Są uniwersale, stosunkowo łatwe do wykonania i pasujące do wielu okazji. Poznaj cztery podstawowe typy makijażu oczu, które nigdy się nie znudzą.

TYP 1: Makijaż oczu z kreską

Mogłoby się wydawać, że to najprostsza technika malowania oczu, ale nic bardziej mylnego. Makijaż z kreską może być najbardziej wymagający, lecz można się go dość szybko nauczyć. Wystarczy tylko trochę wprawy, by wyszła Ci kreska idealna.

Makijaż oczu z kreską polega na rozjaśnieniu całej powieki, a później podkreśleniu kredką linii rzęs – zarówno górnych, jak i dolnych. Jeśli masz trochę doświadczenia, możesz sięgnąć po eyeliner i zrobić mocniejszą, wyraźniejszą kreskę geometryczną. Dzięki niej znacząco wydłużysz oko. Taki makijaż sprawdza się na wszystkie okazje i nie potrzebuje zbyt wielu kosmetyków. Idealnym dopełnieniem będą wydłużone rzęsy – nie zapomnij więc o dobrej jakości tuszu.

TYP 2: Ostre V

Lekko opadająca powieka lub skierowane w dół kąciki oka potrzebują specjalnego makijażu. Można to łatwo skorygować, oczywiście również za pomocą kredki. Kreska zakończona wyraźnym „ptaszkiem” to najlepszy sposób na wyciągnięcie kącika oka w górę. Makijaż świetnie się prezentuje, ale nie zawsze pasuje na co dzień i nie w każdej pracy będzie dobrze widziany.

Najlepiej jest wykończyć go ciemniejszym cieniem. Można nim złagodzić kreskę na górnej powiece. Cieniem warto także podkreślić dolną linię rzęs. Jeśli chcesz jeszcze bardziej skorygować kształt oka, pociągnij cień tylko do połowy powieki. Kreskę nakłada się na powiekę całą pomalowaną jasnym cieniem. Warto nałożyć go także trochę pod brew – optycznie powiększy oko.

TYP 3: Kontrastowy makijaż oczu

Do wykonania kontrastowego makijażu oczu będziesz potrzebowała tylko dwóch cieni – jaśniejszego i ciemniejszego. Tym pierwszym należy pomalować całą powiekę, a dopiero później nakładać ciemniejszy odcień. Jego rozłożenie pomoże Ci skorygować kształt oka. Rozprowadź po w zewnętrznym kąciku, nieco nad linią rzęs i trochę powyżej, w stronę załamania powieki. Przejście między kolorami możesz rozetrzeć gąbeczką lub aplikatorkiem.

Makijaż można uzupełnić kredką. Zaznacz trochę dolną powiekę. Na jaśniejszą część możesz dodać nieco brokatu lub błyszczącego cienia. To najlepszy makijaż oczu na wieczór. Pasuje na wszystkie okazje. Można zrobić go w bardzo wielu różnych kolorach. Najczęściej sięga się po jasne beże i biel skontrastowaną z ciemnymi brązami, soczystymi zieleniami czy ponurymi fioletami.

TYP 4: Smoky eye

O „przydymionym oku” słyszała każda z nas i z pewnością każdą z nas próbowała go zrobić. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. To bardzo efektowny makijaż, więc prędzej czy później warto stawić mu czoła. Zazwyczaj robi się go w czerni i graficie, jednakże warto sięgnąć po inne kolory. Zielenie, fiolety, brązy czy złoto – jaśniejszymi odcieniami będzie łatwiej, unikniesz także wrażenia „podbitego oka”.

Smoky eye polega na wycieniowaniu górnej powieki i załamania nad nią. Możesz użyć kilku odcieni tego samego koloru, by przejścia między nimi były łagodne. Mocno rozjaśniony wewnętrzny kącik oczu lekko je rozsunie, zatem to szalenie uniwersalny makijaż, idealny na wszystkie wyjścia lub większe imprezy. Nadaje się do każdego typu urody. W nim także podstawą są świetnie wytuszowane rzęsy.


Materiał partnera zewnętrznego