Sztuka kamuflażu, czyli jak wybrać pędzle do konturowania twarzy

0
3335
Dziewczyna z wyrazistym makijażem
Konturowanie twarzy pozwoli optycznie wyszczuplić lub wydłużyć twarz, delikatnie podkreślić kości policzkowe, ukryć wystający nos lub podbródek. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zbyt wydatny nos, za wysokie czoło, wystający podbródek… która z nas nie chciałaby skutecznie zatuszować niedoskonałości twarzy? Jest na to sposób – i to bez konieczności wizyty u chirurga plastycznego. Odkryj, jak za pomocą konturowania nadać twarzy idealnego kształtu!

Konturowanie twarzy – (nie) trudna sztuka?

Profesjonalnie wykonany makijaż pozwala nie tylko poprawić proporcje twarzy i zakamuflować niedoskonałości, ale także zmienić rysy twarzy nie do poznania. Doskonale wiedzą o tym charakteryzatorzy i wizażyści filmowi oraz teatralni, za pomocą makijażu dodając aktorom lat lub, na potrzebę roli, zmieniając ich kolor skóry lub… płeć.

Codzienny makijaż nie wymaga jednak aż tak pracochłonnych zabiegów. Konturowanie twarzy pozwoli optycznie wyszczuplić lub wydłużyć twarz, delikatnie podkreślić kości policzkowe, ukryć wystający nos lub podbródek. Ważne jest, aby dopasować sposób konturowania do kształtu twarzy. Z pomocą przychodzą róże, bronzery, rozświetlacze i pudry oraz profesjonalne akcesoria do nakładania kosmetyków.

Pędzle do konturowania twarzy posiadają mniejsze główki, a ich włosie jest ścięte ukośnie, co pozwala na precyzyjniejsze wykonanie makijażu m.in. na kościach policzkowych. Bronzer pozwala ukryć niedoskonałości, a rozświetlacz uwydatnić zalety. Efekt wyszczuplenia twarzy uzyskamy poprzez delikatne rozjaśnienie środka czoła, podbródka oraz miejsc dookoła oczu i ust.

Profesjonalne pędzle do makijażu – nie tylko dla profesjonalistek

  • Hakuro H14 Blush Brush – pędzel posiadający dwukolorowe, syntetyczne włosie w kształcie jaja, charakteryzujące się dużą gęstością i elastycznością. Umożliwia precyzyjne konturowanie twarzy.
  • Real Techniques Foundation Brush – pędzel wykonany ze sztucznego włosia typu TAKLON. Posiada aluminiową, wyprofilowaną rączkę z gumowym zakończeniem. Pędzel doskonale sprawdzi się do aplikacji podkładu, różu oraz pudru kamiennego.
  • EcoTools Tapered Blush Brush – pędzel wykonany z przyjemnego w dotyku włosia syntetycznego oraz materiałów pochodzących z recyklingu – bambusowej rączki i metalowego okucia. Produkt przeznaczony do profesjonalnego konturowania twarzy oraz modelowania kości policzkowych.

Materiał partnera zewnętrznego