Podstawy pielęgnacji – o czym powinnaś pamiętać

0
2237
Podstawy codziennej pielęgnacji
Codzienne oczyszczanie skóry i zmycie makijażu to absolutna podstawa | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Większość z nas teoretycznie wie, jak powinno się pielęgnować skórę, że nawilżanie pomoże opóźnić procesy starzenia, a oczyszczanie to droga do pięknej i gładkiej cery. Jak jednak wygląda praktyka? Czy wiemy czego tak naprawdę potrzebuje nasza skóra? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę w podstawowej pielęgnacji.

Oczyszczaj

Codzienne oczyszczanie skóry i zmycie makijażu to absolutna podstawa. Dzięki temu zapobiegniesz zatykaniu się porów, a więc unikniesz powstawania trądziku, który czasem powstaje właśnie przez nadmierne zanieczyszczenie skóry. Aby właściwie zmyć z twarzy wszelkie zabrudzenia nie stosuj mydła, gdyż powoduje ono wysuszenie skóry, ale używaj specjalnie do tego przeznaczonych produktów. Pamiętaj również o złuszczaniu. Do pielęgnacji domowej dodaj również tą w gabinecie, skorzystaj np. z peelingu kawitacyjnego lub mikrodermabrazji. Pamiętaj, aby oczyszczanie dostosować do rodzaju skóry, domowe peelingi gruboziarniste nie są wskazane np. do skóry wrażliwej, w tym przypadku lepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny.

Nawilżaj

Istnieje prosta zależność – skóra wysuszona starzeje się szybciej, dlatego właściwy poziom nawilżenia skóry sprawi, że opóźnimy ten proces. Zatrzymanie w skórze wody i utrzymanie w niej prawidłowego natłuszczenia w oczywisty sposób przełoży się na jej dobrą kondycję. W tym celu wybieraj kosmetyki z kwasem hialuronowym. Warto wiedzieć, że ten o niskiej masie cząsteczkowej penetruje w głąb naskórka, poprawiając jego nawilżenie i napięcie, o wysokiej masie cząsteczkowej ma właściwości ochronne, tworząc film na powierzchni skóry.

Odżywiaj

Mając na myśli odżywianie weź pod uwagę przede wszystkim prawidłową dietę dla pięknej skóry. Powinna ona być bogata np. w witaminy A, C i E oraz cynk, potas, żelazo i sód. Pamiętaj również o piciu dużej ilości wody. Oprócz tego używaj kosmetyków, które będą zawierały cenne dla skóry składniki odżywcze np. K Ceutic, zawierający działającą przeciwzapalnie witaminę K oraz kompleks witamin C i E, które mają silne działanie antyoksydacyjne.

Ochraniaj

Jeśli chcesz jak najdłużej zachować młody wygląd skóry, uniknąć przebarwień i opóźnić powstawanie zmarszczek pamiętaj o ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV.  Ochronę przeciwsłoneczną stosują również zimą, a kiedy latem słońce świeci mocno wybieraj kosmetyki z wysokim filtrem i bogatym składem.

Naucz się systematyczności

Pamiętaj, że drogą do sukcesu jest przestrzeganie prostych lecz sprawdzonych zasad. Regularna pielęgnacja sprawi, że jej rezultaty będą trwalsze. Systematyczność zarówno porannych, jak i wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych jest konieczna, aby twoje starania nie poszły na marne.

K Ceutic | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dermaceutic, K Ceutic 30 ml/180 PLN,
www.dermaceutic.com.pl
Wyłączny dystrybutor w Polsce:
Dermaceutic Polska Sp. z o.o.
Mikołaja Kopernika 11 lok. 2
00-359 Warszawa


Materiał partnera zewnętrznego