Piękna opalenizna także jesienią – jak to osiągnąć?

0
1354
Złocista opalenizna
Niestety, wakacje i cudowny czas kąpieli słonecznych mamy już za sobą. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Niestety, wakacje i cudowny czas kąpieli słonecznych mamy już za sobą. Pozostały tylko piękne zdjęcia, wspomnienia i… brązowa opalenizna. Nasz ulubiony złocisty kolor skóry, który chcemy zachować jak najdłużej. Na jakie czynności pielęgnacyjne stawiać, aby rzeczywiście było to możliwe? Dlaczego tak ważny jest peeling i codzienne nawilżenie?

Piękna opalenizna na długo

Jak utrwalić opaleniznę? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Czy Ty również? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że opalenizna dociera do głębokich warstw skóry. Dlatego, aby wyeksponować jej piękno, podkreślić równomierność, musisz pozbyć się nieestetycznych, martwych komórek naskórka.

Taki zabieg możesz zrobić sama w domu, nie musisz rezerwować sobie wizyty u kosmetyczki. Chodzi tu o peeling! Kosmetyk, który możesz przygotować sama. Mnóstwo przepisów znajdziesz w sieci. Inna opcja to zakupienie gotowego produktu w drogerii lub sklepie internetowym.

Walka z suchą skórą

Podczas opalania doprowadzasz do tego, że Twoja skóra staje się sucha, a naskórek podrażniony. Dlatego staraj się zadbać o jej nawilżenie i o to, aby podczas kąpieli używać delikatnych kosmetyków. Takich, które w swoim składzie mają bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe oleje roślinne. Dobrze, aby zawierały też: d-panthenol, masło kakaowe, witaminę E i D oraz retinol. Zwracaj też uwagę na to, aby woda, której używasz, nie była zbyt gorąca.

Dieta i odpowiednie nawodnienie

Niemałe znaczenie ma także to, co jesz i ile wody wypijasz w ciągu dnia. Zatroszcz się o nawilżenie od środka, wypijaj od 2 do 3 litrów wody dziennie. Oprócz tego stawiaj na produkty zawierające beta-karoten, m.in. marchewkę, pomidory, czerwoną i żółtą paprykę. To sposoby na opaleniznę wywodzące się prosto z natury.

Kosmetyki brązujące

Odpowiednio dobrany balsam lub samoopalacz nie tylko przyciemni Twoją skórę, ale też dodatkowo ją nawilży i odżywi. Balsam lub mgiełkę stopniowo opalającą stosuj regularnie, najlepiej codziennie lub co dwa dni. Pamiętaj o kilkudniowych przerwach, aby ciało nie nabrało nienaturalnej barwy. Oprócz tego na dekolt, twarz i ramiona możesz nałożyć fluid, który jest dostosowany do odcienia Twojej twarzy.

Zobacz więcej pomysłów na to, jak utrzymać opaleniznę.


Materiał partnera zewnętrznego