Nie tylko czarny. Baw się kolorem eyelinera!

0
762
Eyeliner Isadora
Nie bój się eksperymentować z kolorami eyelinera. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Eyeliner czy kredka do oczu to absolutna podstawa w kosmetycznym świecie. Nawet jeśli wykonujesz dzienny, bardzo delikatny makijaż – subtelna, czarna kreska nad górną linią rzęs to dobry pomysł. Czy jednak kiedykolwiek próbowałaś eyelinera w wersji kolorowej? Zwłaszcza latem warto trochę zaszaleć i sięgnąć po inne odcienie.

Co daje kolorowy eyeliner? Czy pasuje wyłącznie do makijażu wieczorowego / imprezowego? W jaki sposób z niego korzystać? I – co najważniejsze – w jaki sposób dobrać jego kolor do typu urody? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Kolorowa kreska? Dlaczego nie?!

Czarna kreska to klasyka znana od wieków. Pojawia się w make-upie europejskim, a także bardziej orientalnym. Kajal lub eyeliner w głęboko czarnym odcieniu przydaje się zarówno wówczas, gdy delikatnie akcentujesz oko na co dzień, jak i gdy wykonujesz intensywne smokey eye w wersji bardzo wieczorowej. Wygląda naturalnie bez względu na Twój typ urody i pozwala wydobyć głębię spojrzenia. Wbrew pozorom jednak wcale nie musisz pozostawać przy klasycznej czerni! Możesz również wybrać inną barwę. Niebieski, zielony czy fioletowy eyeliner może wprowadzić zupełnie nową jakość do Twojego makijażu. To prawdziwy hit w świecie mody w ostatnich sezonach. Wszystkie te odcienie oferują m.in. eyelinery IsaDora – z bardzo wygodnym aplikatorem, o płynnej, trwałej formule.

Niebieski, fioletowy, zielony… który wybrać?

Choć w świecie nowoczesnego makijażu często wychodzi się poza klasyczne schematy i stereotypy, warto wiedzieć, jaki kolor eyelinera pasuje do jakiego typu urody. Kluczowa kwestia to kolor Twoich tęczówek. I tak:

  • jeśli Twoje oczy są niebieskie lub szaroniebieskie, najlepiej będą „współpracować” z eyelinerem w wyrazistym odcieniu zieleni, który będzie stanowił i kontrast, i dopełnienie ich barwy,
  • jeżeli Twoje oczy są zielone – ich odcień podkreśli eyeliner w odcieniu fioletu,
  • do oczu brązowych doskonale pasuje eyeliner w głębokim odcieniu niebieskiego.

Nie oznacza to oczywiście, że nie możesz próbować złamać reguł – dobierając kolor kredki do oka np. do barwy stroju czy koloru paznokci. Decyzja należy zawsze do Ciebie!

Jak malować oko kolorowym eyelinerem?

Zasadniczo: dokładnie tak samo, jak czarną kredką. Niemniej jednak możesz pozwolić sobie na zabawę kolorem. Jak?

  • Gdy wykonujesz makijaż dzienny – zwłaszcza ten w wersji wiosennej i letniej – niech kolorowa kreska stanie się jego gwiazdą. Namaluj ją tak, by rozszerzała się w kierunku zewnętrznego kącika oka. Możesz ją również designersko „pociągnąć” w zagięciu powieki dla ciekawego efektu estetycznego.
  • W makijażu wieczorowym / na imprezę możesz skontrastować jej kolor z tonacją cieni, których użyjesz – np. łącząc fioletową kredkę z cieniami o tonach czerwonych czy brązowych. Poeksperymentuj, aby uzyskać najciekawszy efekt.

Nie bój się eksperymentować z kolorami eyelinera. Niewielka zmiana odcienia kreski może sprawić, że Twój makijaż stanie się bardziej radosny i energetyczny – a Twoja twarz bardziej promienna. Warto!


Materiał partnera zewnętrznego