Jak schudnąć z wybranej części ciała?

0
1583
Jak schudnąć z wybranej części ciała
Kiedy decydujemy się na dietę często wydaje nam się, że im mniej zjemy tym lepiej. To duży błąd! | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Rozpoczynając odchudzanie często mamy nadzieję na wyszczuplenie konkretnych partii ciała – niektórym przeszkadza głównie oponka na brzuchu, inni marzą o pozbyciu się boczków. Nie jest to łatwe zadanie, ale z pewnością warto spróbować. Uzyskanie wymarzonej sylwetki to najlepsza nagroda!  

Przeglądając Internet czy kolorowe magazyny możemy natknąć się na wiele „cudownych” sposobów na rozwiązanie naszego problemu. Warto jednak pamiętać, że należy podchodzić do nich z rozwagą i zanim zaczniemy stosować się do konkretnych zaleceń zastanówmy się, czy na pewno mają one sens i nie zaszkodzą naszemu organizmowi.

Im mniej, tym lepiej?

Kiedy decydujemy się na dietę często wydaje nam się, że im mniej zjemy tym lepiej. To duży błąd! Przy bardzo restrykcyjnie ułożonych jadłospisach początkowo dosyć szybko tracimy na wadze. Niestety jest to tylko utrata wody, a nie redukcja tkanki tłuszczowej, na której powinno nam szczególnie zależeć. W takich sytuacjach organizm najczęściej przełącza się na tryb pozwalający na przetrwanie i po prostu nie będzie pobierał energii z tkanki tłuszczowej. Doprowadzenie do takiego stanu może skutkować tym, czego obawiamy się najbardziej – powiększeniem dysproporcji i podkreśleniem niedoskonałości. Aby uniknąć takich sytuacji pamiętajmy o stosowaniu rozsądnych diet, najlepiej rozpisanych przez dietetyka.

Niekończący się trening

Jeżeli nie dieta, to może ćwiczenia? Trening może być lepszym pomysłem, jednak i tu czekają na nas pułapki. Często wydaje nam się, że chcąc pozbyć się oponki musimy robić jak najwięcej powtórzeń brzuszków. Prawda jest jednak taka, że rzeczywiste efekty dadzą nam jedynie ćwiczenia ogólne, czyli fitness, bieganie czy jazda na rowerze. Wielokrotne powtarzanie jednego ćwiczenia może jedynie rozbudować mięśnie danej partii ciała, ale niestety nadal nie będą one dobrze widoczne pod warstwą tkanki tłuszczowej (ponadto zaprzestanie regularnych treningów może dosyć szybko zniweczyć jakikolwiek efekt). Wygląda więc na to, że i ten sposób na spalanie tłuszczu z wybranej części ciała nie jest niezawodny.

Czy modelowanie sylwetki jest w ogóle możliwe?

Tak, ale musimy zaakceptować myśl, że oczekiwane efekty da nam tylko medycyna estetyczna. Wybór zabiegów jest obecnie bardzo duży, jednak większość z zainteresowanych poszukuje procedur mało inwazyjnych i pozwalających na uzyskanie bardzo szybkich efektów. Jeżeli szukamy czegoś podobnego, warto zwrócić uwagę na zabieg VANQUISH, który z pewnością spełni te oczekiwania. Dlaczego? Jest to zasługa rewolucyjnej technologii LAHF (Large Area High-frequency Field), która umożliwia selektywną likwidację nawet głęboko położonej tkanki tłuszczowej, nie wpływając na otaczające ją tkanki. Trwałość efektów zapewnia fakt, że VANQUISH rozbija nie tylko tłuszcz znajdujący się w komórkach tłuszczowych, ale również same komórki. Co bardzo ważne, zabieg nie jest inwazyjny – pacjent leży pod panelem, który ustawiany jest ok. 1-2 cm od obszaru poddawanego zabiegowi. Cała procedura trwa jedynie ok. 30 min, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.


Materiał partnera zewnętrznego