Depilacja laserowa – pozbądź się niechcianych włosów na zawsze!

0
1132
Kobieta na plaży
Depilacja laserowe to metoda depilacji wykorzystującej zjawisko selektywnej fototermolizy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia z całego ciała oraz twarzy, która cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Co warto wiedzieć przed skorzystaniem z zabiegu laserowej depilacji włosów?

Kobiety i mężczyźni mają obecnie do wyboru pełną gamę różnych metod służących do usuwania niechcianych włosków. Golenie, kremy rozpuszczające włoski, wosk czy depilatory mechaniczne to tylko kilka najpopularniejszych metod. Dodatkowo, możemy korzystać także z usług depilacji laserowej, która pozwala na trwałe usunięcie owłosienia, aby nie odrastało ono ponownie.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowe to metoda depilacji wykorzystującej zjawisko selektywnej fototermolizy. Polega ono na niszczeniu włosków oraz mieszków włosowych z zwartością ciemnego pigmentu – melaniny. Wobec tego warto pamiętać, że depilacja laserowa jest rekomendowana dla osób, które mają ciemne włoski oraz jaśniejszą skórę. W przypadku włosków siwych, rudych czy białych laser po prostu nie zadziała.

Dodatkowo, laser usuwa tylko te włoski, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu. Gdy włosek jest w fazie zaniku, czyli katagenu lub w fazie wypadania, czyli telogenu, wtedy nie jest podatny na światło laserowe. Właśnie dlatego dla usunięcia większości włosków ze skóry konieczne jest wykonanie kilku zabiegów depilacji laserowej w kilkutygodniowych odstępach. Zatem depilacja laserowa to skuteczny sposób na usunięcie niechcianego owłosienia z nóg, pach, okolic bikini, twarzy i z innych miejsc, ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze zadziała. Dodatkowo jeden zabieg będzie niewystarczający, aby uzyskać efekt w pełni gładkiej skóry na zawsze.

Skorzystaj z depilacji laserowej w Lublinie

Aby być w pełni zadowolonym z efektów, warto skorzystać z usług w renomowanym salonie np. http://tarkiewicz.pl/uslugi/depilacja-laserowa-lublin/ w uznanym salonie to większe bezpieczeństwo i komfort. Dzięki temu, że procedura będzie wykonana przez fachowców z użyciem specjalistycznego sprzętu, możemy uzyskać najlepsze efekty!


Materiał partnera zewnętrznego