Czy warto zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów?

0
746
kobieta z pięknymi prostymi włosami
Zabieg keratynowego prostowania włosów przyniesie najlepsze efekty osobom, które posiadają puszące i plączące się kosmyki, także dość niesforne i problematyczne w modelowaniu | fot.: materiał partnera

Marzysz o lśniącej tafli, pięknych, gładkich włosów? Z pewnością zastanawiasz się więc nad zabiegiem keratynowego prostowania włosów. Na czym polega i czy faktycznie jest skuteczny? Sprawdź zanim umówisz się na zabieg.

Na czym polega keratynowe prostowanie?

Tak naprawdę tylko nieliczne panie mogą się pochwalić naturalnie idealnymi prostymi i gładkimi włosami. Większość z nas jest więc skazana na codzienne modelowanie, prostowanie bądź podkręcanie włosów. Nie jest tajemnicą, że zabiegi te niszczą nasze kosmyki, dlatego przy nadużywaniu prostownicy lub lokówki, trzeba przygotować się na to, że włosy będą wyglądały znacznie gorzej. Przesuszone, rozdwojone, puszące się i pozbawione blasku – niestety jeśli nie zareagujesz w porę, właśnie taka będzie Twoja fryzura. Sposobem, który łączy w sobie pielęgnację i trwałe modelowanie włosów jest keratynowe prostowanie włosów (określane też mianem brazylijskiego), szczególnie polecane przez fryzjerów. Co to takiego? Polega ono na wbudowaniu w strukturę włosa białka, które wypełni istniejące ubytki, czyli keratyny (podstawowy budulec włosa). Dzięki temu włosy stają się lśniące, sprężyste i aksamitnie gładkie. Wyglądają zdrowo i pięknie. Są również idealnie proste – ale to tylko bardzo przyjemny skutek uboczny.

Koniec z puszącą się, trudną do ułożenia fryzurą

Zabieg keratynowego prostowania włosów przyniesie najlepsze efekty osobom, które posiadają puszące i plączące się kosmyki, także dość niesforne i problematyczne w modelowaniu. Oczywiście może z niego skorzystać każda osoba, która marzy o prostych kosmykach. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu nie jest zniszczenie włosów, a nawet wręcz przeciwnie – keratyna odbudowuje strukturę włosa i wzmacnia go. Wysokoporowate i słabe włosy staną się silne i o wiele grubsze – wizualnie będą wyglądać niczym gładka tafla z lustrzanym odbiciem. W tym przypadku, efekty jakie można uzyskać w żaden sposób nie są przereklamowane. A jak wygląda sam zabieg? Profesjonalny preparat z keratyną jest nakładany bezpośrednio na włosy, po czym po upływie określonego czasu zostaje wprowadzony wewnątrz każdego pasma przy pomocy prostownicy – podczas nagrzewania keratyna wnika w sam głąb włosa i uzupełnia istniejące ubytki. Efekty zabiegu widać natychmiast.

zabiegi fryzjerskie jadore instytut
Efekt gładkich, prostych włosów może być widoczny od dwóch do nawet pięciu miesięcy | fot.: materiał partnera

Odpowiednia pielęgnacja przedłuży efekt

Oczywiście po zabiegu keratynowego prostowania włosów niezbędna jest ich odpowiednia pielęgnacja, dzięki czemu dłużej będziesz cieszyć się efektami, jak też zachowasz swoją fryzurę w świetnej kondycji. Przede wszystkim przez 48h po wykonaniu keratynowego prostowania, nie należy myć włosów (keratyna w tym czasie wciąż wzmacnia się w strukturze włosa) ani nie wiązać ich gumką – zapobiegniesz odciśnięciom oraz odkształceniom. Najlepiej jest także używać specjalnych produktów, dedykowanych włosom właśnie po takim zabiegu. Efekt gładkich, prostych włosów może być widoczny od dwóch do nawet pięciu miesięcy – wszystko zależy od właściwej pielęgnacji i indywidualnych predyspozycji. Czy więc warto skorzystać z keratynowego prostowania? Jeśli marzysz o pięknych, lśniących i gładkich kosmykach – jest to zabieg idealny dla Ciebie.

Warto wykonać go w odpowiednim miejscu, jakim jest specjalistyczny gabinet kosmetyczny. Zabieg ten posiada w swojej ofercie J’adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie.


Materiał partnera zewnętrznego