Bezpieczne prostowanie włosów – 5 najważniejszych zasad

0
3897
Prostowanie włosów
Wiele pań ustawia najwyższe temperatury w przekonaniu, że niższe mogą nie poradzić sobie z odpowiednim utrwaleniem fryzury | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Prostowanie włosów to czynność, która tylko na pozór wydaje się łatwa. Nieprawidłowe korzystanie z prostownicy może mieć przykre konsekwencje – od niedokładnie wygładzonych włosów zaczynając, na ich przypaleniu kończąc. Chcesz prostować włosy jak profesjonalistka? Zajrzyj do dzisiejszego poradnika i sprawdź, o czym musisz pamiętać podczas ich stylizacji.

Zadbaj o nawilżenie i ochronę

Zdrowe i odpowiednio nawilżone włosy to podstawa udanego prostowania. Jeśli Twoje włosy są obecnie w nieco słabszej kondycji, ogranicz ich prostowanie do minimum. Jak przygotować włosy do zabiegu? Bardzo prosto. Wystarczy, że je umyjesz, a następnie nałożysz na nie odżywkę do spłukiwania albo – w przypadku dziewczyn zmagających się z puszącą czupryną – gęstą maskę. Aby mieć pewność, że Twoje włosy bez problemu poradzą sobie z wysoką temperaturą, spryskaj je później sprayem termoochronnym, który otuli pasma delikatną warstewką. Koszt takiego kosmetyku wynosi zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Wysusz włosy

Częstym błędem, jaki popełniamy, stylizując włosy, jest prostowanie wilgotnych lub (o, zgrozo!) mokrych włosów. To najprostsza droga do ich połamania. Zanim włączysz więc swoją prostownicę, upewnij się, czy Twoje włosy są już na pewno suche.

Nie masz czasu na ich suszenie? Zainwestuj w prostownicę, która łączy w sobie jednocześnie funkcję suszarki. Opcję taką ma między innymi popularna Wet2Straight S7300 marki Remington, z której, dzięki funkcji błyskawicznego nagrzewania, możesz korzystać już po 15 sekundach od jej włączenia.

Sprawdź cenę prostownicy na Neonet i porównaj jej funkcjonalności z innymi modelami.

Rozczesuj pasma szczotką do prostowania

Niepozorna płaska szczotka będzie Twoim sprzymierzeńcem w walce o idealnie gładkie włosy. Przeczesywanie włosów to sprytny sposób na ich błyskawiczne zdyscyplinowanie. Kupując szczotkę do prostowania, zwróć uwagę na liczbę jej igiełek i materiał, z jakiego zostały one wykonane. Najlepszym rozwiązaniem będzie szczotka z sierści dzika lub włókien nylonowych.

Podziel swoje włosy na niewielkie części

Rada ta tyczy się szczególnie dziewczyn obdarzonych gęstymi i grubymi włosami. Podzielenie włosów na strefy za pomocą klamerek lub gumek pozwoli Ci rozprostować wszystkie pasma, bez obawy o pominięcie pojedynczych kosmyków.

Nie ustawiaj zbyt wysokiej temperatury

Ostatnią rzeczą, o jakiej często zapominamy, prostując włosy, jest nadmierne nagrzewanie płytek. Wiele pań ustawia najwyższe temperatury w przekonaniu, że niższe mogą nie poradzić sobie z odpowiednim utrwaleniem fryzury. Niesłusznie! Większość z nas może cieszyć się pięknymi włosami już po zastosowaniu temperatury 150–160°C. Prostowanie włosów będzie przebiegać wtedy, co prawda, nieco dłużej, jednak… Twoje włosy szybko Ci za to podziękują 😉

Wyjątkiem od tej reguły są posiadaczki burzy niesfornych loczków, które śmiało mogą uruchamiać prostownicę na najwyższym trybie.

A Wy jakie macie sposoby na prostowanie włosów? Podzielcie się swoimi trickami w komentarzach.


Materiał partnera zewnętrznego