Zapowiedzi Sony na 2022 rok

0
915
play station
Oczywiście zapowiedzi od Sony na konsole ich produkcji nie wiążą się wyłącznie z grami ekskluzywnymi, które dostępne są wyłącznie na tę japońską konsolę | fot.: stock.adobe.com

Sony odpuściło sobie pojawienie się na wielu eventach związanych z grową branżą w tym roku. Wszystkich zaskoczył brak ekipy odpowiedzialnej za PlayStation na takich eventach jak Gamescom czy E3. Firma mimo wszystko po kilkumiesięcznej ciszy zaszczyciła nas kolejnym pokazem State of Play, który pokazał nam kilka nowinek zapowiedzianych na przyszły rok. Czego możemy spodziewać się na PlayStation w 2022 roku? Czy pomimo odsunięcia się od reszty gamedevu, Sony wciąż jest warte zainteresowania? Na co czekają gracze z niecierpliwością?

Odświeżenie klasyki – Gran Turismo 7

Podejrzewam, że osoby, które są zżyte od lat z konsolami od Sony, znają tytuł Gran Turismo. W końcu jest to symulator wyścigów, wydawany od 1997 roku na konsole tej firmy. Tym razem czas na siódmą część, dostępną na PlayStation 4 oraz PlayStation 5, która zaplanowana jest na 4 marca 2022. Nie jest niczym zaskakującym, że gra zbiera tysiące fanów przy każdej części. Twórcy również są tego świadomi, dlatego od 21.09.2021 możliwe jest składanie przedpremierowych zamówień na ten tytuł w trzech różnych wersjach: standardowej, cyfrowej deluxe oraz edycji jubileuszowej. Najtańsza wersja gry kosztować będzie w okolicach 299 zł na PS4 i 339 zł na PS5. 

Co natomiast otrzymamy w edycji jubileuszowej za 429 zł? Z okazji 25 lat tytułu, twórcy w specjalnej edycji oferują nam fizyczną wersję na obie generacje konsoli PlayStation, 1 100 000 kredytów do wykorzystania w grze, awatary do PSN + ścieżkę dźwiękową, SteelBook, a oprócz tego Toyotę GR Yaris dostępną w grze w barwach narodowych kraju gracza. Jest to trochę ubogi pakiet, zważywszy na fakt, że przy przedpremierowej klasycznej bądź cyfrowej wersji, możemy otrzymać na start więcej niż jeden samochód. 

Inne nowości na PlayStation

Oczywiście zapowiedzi od Sony na konsole ich produkcji nie wiążą się wyłącznie z grami ekskluzywnymi, które dostępne są wyłącznie na tę japońską konsolę. Warto więc zwrócić uwagę na tytuły, które pojawią się ZARÓWNO na PlayStation, jak i na innych konsolach bądź komputerach. Warto więc tutaj zwrócić uwagę na coś, czego nikt się nie spodziewał, ale wielu fanów oczekiwało — kolejny dodatek do Borderlands. Spin-off od studia Gearbox, o nazwie Tiny Tina’s Wonderland już w marcu 2022 przeniesie nas w świat klasycznej papierowej sesji RPG, z dodatkiem typowego klimatu Borderlands, doprawionego charakterem naszej tytułowej bohaterki (znanej już w uniwersum).

Wróćmy na chwilę jeszcze do Japonii, gdzie czeka na nas walka z yokai — japońskimi duchami, chcącymi ponownie opanować świat. Czas przemieszczać współczesne i klasyczne miejsca Tokio, by ratować ludzi przed zaginięciem. Wszystko to czeka na nas w Ghostwire: Tokyo — grze od studia Bethesda, która swoją premierę zaplanowaną ma na jesień 2022. Wiadomo już również o tym, że będzie to tymczasowy tytuł ekskluzywny na konsole PlayStation. 

To nie wszystko

Podane powyżej tytuły są tylko drobną selekcją tego, co Sony dla nas ma w zanadrzu. Kilka tytułów przedstawionych na pokazie jest również grami-niespodziankami, które nie mają i nie będą mieć w najbliższym czasie daty wydania. Jednym z takich przykładów są historie Wolverine’a, na które z pewnością wielu z nas będzie czekać. Obecnie zostaje nam spodziewać się kolejnego pokazu, na którym Sony odkryje kolejne karty tytułów dostępnych na swoje konsole. 

DWO