Zadbaj o swój dysk i oczyść go z niepotrzebnych plików, które skrócą jego żywotność

0
1369
rudowłosa dziewczyna za komputerem
Internet oferuje nam setki darmowych aplikacji, które poradzą sobie z plikami śmieciami lub ukrytymi aplikacjami o istnieniu, których nawet nie mieliśmy pojęcia | fot.: stock.adobe.com

Dyski twarde stają się w dzisiejszych czasach coraz tańszym komponentem. Jeżeli jednak należysz do grupy osób, które muszą wspomagać swoje komputery stacjonarne lub laptopy dyskami SSD o niewielkiej pojemności, prawdopodobnie nieustannie jesteś bombardowany komunikatami ogłaszającymi, że miejsce na twoim dysku właśnie się skończyło. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić to odinstalować wszelkie niewykorzystywane aplikacje i pliki, po czym usunąć tak zwane śmieci systemowe. Pomogą ci w tym odpowiednie programy, które oferują szybkie i przystępne czyszczenie rejestru ze zbędnych plików.

Zatem w celu wyczyszczenia plików ze zbędnych plików i poukrywanych danych, które zapychają twój dysk, będziesz musiał wyposażyć się w odpowiednie narzędzie do czyszczenia plików tymczasowych. Zapoznaj się z jedną z poniższych opcji i zrób porządek z miejscem na swoim dysku.

Bleach Bit

Gdy dysk twojego komputera się zapełnia, z pomocą przyjdzie Bleach Bit. Jest to darmowy program, który działa na najpopularniejszych systemach operacyjnych. Bleach Bit jest niezwykle ceniony za ochronę prywatności osobowej z uwagi na to, że nie żąda zezwolenia na dostęp do przeglądania lub przetwarzania danych zawartych w aplikacjach. Za pośrednictwem narzędzia Bleach Bit zwolnisz jednym ruchem pamięć podręczną, wyczyścisz historię internetu, pozbędziesz się ciasteczek, odrzucisz dawno nieużywane pliki i śmieci systemowe, o których dawno zdążyłeś zapomnieć.

Program może zostać uruchomiony zarówno na Windowsie, jak i Linuxie. Jest zoptymalizowany pod kątem najpopularniejszych aplikacji, dlatego też nie musimy martwić się o to, że pominie istotne pliki.

PureRa.

Kolejną opcją godną uwagi jest program do czyszczenia rejestrów i plików z dysku znany pod nazwą PureRa. Narzędzie to jest niezwykle proste w obsłudze, a mimo to wykona za nas istotne prace niezbędne do oczyszczenia dysku. PureRa jest w stanie pozbyć się poukrywanych w aplikacjach plików, które niepopularne programy do czyszczenia dysków zwykle pomijają. PureRa bierze pod uwagę usuwanie plików w celu zwolnienia miejsca na dysku, jak i usuwanie niepotrzebnych aplikacji i plików w celu naprawy kłopotów systemowych, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem.

Clean Master – wersja PC

Komputer działa wolno przez mnóstwo niepotrzebnych plików? Kłopoty z zachowaniem prywatności? Clean Master dostępny w wersji na PC zapewni jedno z najskuteczniejszych narzędzi czyszczących komputer, jak i ochronę prywatności. Za pomocą tego programu sprawisz, że twój sprzęt zacznie działać niczym nowy. Clean Master zoptymalizuje działanie komputera i poprawi jego wydajność na dłużej, dzięki ochronie przed wirusami i poukrywanymi plikami, które niepotrzebnie zaśmiecają dysk.

Czyszczenie dysków

Niektóre preferują jedne z programów czyszczących dyski nad innymi. Pamiętajmy jednak o tym, aby przede wszystkim zadbać o sam fakt regularnego czyszczenia. Internet oferuje nam setki darmowych aplikacji, które poradzą sobie z plikami śmieciami lub ukrytymi aplikacjami o istnieniu, których nawet nie mieliśmy pojęcia. Jeżeli twój sprzęt zwalnia, nie zwlekaj. To czas, aby zacząć działać.


RMA