Smartfon z rysikiem – jakie możliwości daje Samsung Galaxy Note 10?

0
862
Smartfon z rysikiem
Główną zaletą modelu Galaxy Note 10 jest oczywiście rysik S Pen, który został ulepszony w stosunku do ostatniej wersji i teraz może pozostawać w trybie czuwania aż 10 godzin | fot.: StockAdobe.com

Seria Galaxy Note to, przynajmniej od kilku sezonów, synonim telefonów z najwyższej półki. Telefony z rysikiem kosztują więcej niż smartfony z kultowej serii S. Dlaczego tak jest? Na co można liczyć, wybierając Galaxy Note 10? Kto powinien zainteresować się notatnikiem?

Samsung Galaxy Note 10 – wielkość

Producenci smartfonów przyzwyczaili nas do tego, że nowsze urządzenia są większe od starszych. Samsung Galaxy Note 10 ma duży wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala, który zajmuje ok. 91% całkowitej powierzchni urządzenia. Oznacza to, że ramki są bardzo cienkie. W stosunku do modelu S10 wyświetlacz jest więc nie tylko nieznacznie większy, ale też wypełnia większą część przedniej części urządzenia. Poza tym gabaryty obu urządzeń są bardzo podobne, a sam ekran wykonano w dokładniej tej samej technologii – Dynamic AMOLED. W obu smartfonach ekran jest chroniony przez najlepszą dostępną na rynku powłokę – Corning Gorilla Glass 6.

Samsung Galaxy Note 10 – wygląd

Oba telefony sprawiają równie dobre wrażenie wizualne. Galaxy S10, który zadebiutował w lutym 2019 roku, to telefon równie nowoczesny jak młodszy o kilka miesięcy Galaxy Note 10. Różnice widać głównie z tyłu, ponieważ aparaty w pierwszym przypadku ułożone są poziomo, a w drugim pionowo. W obu przypadkach do wyboru mamy kilka wersji kolorystycznych, lecz Samsung Galaxy Note 10 oferuje pod tym względem nie tylko większy wybór, bo ma również wariant „Aura Glow”. W tej opcji plecy telefonu wykonano w trzech harmonijnie połączonych kolorach – błękicie, fiolecie i bieli. W zależności od tego, jak pada światło, telefon będzie wyglądał zawsze trochę inaczej.

Samsung Galaxy Note 10 – układ, pamięć operacyjna, aparaty

Jak na topowy smartfon przystało, Samsung Galaxy Note 10 wyposażono w ośmiordzeniowy układ Exynos 9825 (7 nm), dzięki czemu jest on nieznacznie wydajniejszy niż S10. W stosunku do swojego konkurenta ma on więcej pamięci wbudowanej, aż 256 GB, jednak, z powodu braku odpowiedniego gniazda, nie możemy już rozszerzyć jej zwykłą kartą microSD. Note 10 i S10 mają dokładnie takie same aparaty – potrójny obiektyw o bardzo dobrych parametrach z przodu, pojedynczy z tyłu, co sprawia, że – nawet nie mając specjalnych zdolności fotograficznych – wykonamy z ich pomocą dobre zdjęcia. Note 10 to więc doskonały telefon dla amatorów fotografii.

Rysik S Pen

Główną zaletą modelu Galaxy Note 10 jest oczywiście rysik S Pen, który został ulepszony w stosunku do ostatniej wersji i teraz może pozostawać w trybie czuwania aż 10 godzin. Jest to urządzenie, które ma kilka podstawowych zastosowań. Przede wszystkim, telefon w połączeniu z rysikiem w mgnieniu oka zamienia odręczne notatki w tekst. Nowością jest możliwość rysowania w 3D. Pod drugie, umożliwia sterowanie telefonem za pomocą prostych gestów. Rysik S Pen pozwala kontrolować smartfon w promieniu aż 10 metrów. Nie jest to więc wyłącznie ciekawostka, lecz ważna funkcjonalność, z której korzystają osoby wykorzystujące często swój telefon w pracy.


Materiał partnera zewnętrznego