Smartfon z rysikiem: 5 najlepszych modeli

0
6852
smartfon z rysikiem
Odkąd Steve Jobs zaczął przekonywać, że smartfon obsługuje się wygodniej przy pomocy palca, smartfon z dołączonym rysikiem, czyli plastikowym długopisem, znacząco stracił na popularności. Co wpłynęło na fakt, że stopniowo zaczął wracać do łask? | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Kiedyś bił rekordy popularności i był obiektem pożądania. Dzisiaj wraca do łask, w nowoczesnym i praktycznym wydaniu. Jakie zalety ma smartfon z rysikiem i które modele zasłużyły na zaufanie klientów?

  1. Smartfon z rysikiem: jakie są jego najważniejsze zalety?
  2. Najlepsze smartfony z rysikiem: top 5

Kiedy w 2011 r. na rynku pojawił się Samsung Galaxy Note, rysiki zaczęły powracać do łask… producentów, ale przede wszystkim użytkowników smartfonów.

  1. Smartfon z rysikiem: jakie są jego najważniejsze zalety?

Odkąd Steve Jobs zaczął przekonywać, że smartfon obsługuje się wygodniej przy pomocy palca, smartfon z dołączonym rysikiem, czyli plastikowym długopisem, znacząco stracił na popularności. Co wpłynęło na fakt, że stopniowo zaczął wracać do łask?

Ewolucja telefonów komórkowych sprawiła, że obecnie telefon nie służy nam jedynie do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych. Dzięki smartfonom surfujemy w sieci, czytamy książki, oglądamy filmy, robimy zdjęcia, wysyłamy mnóstwo wiadomości przez komunikatory, tworzymy notatki, prowadzimy kalendarz; relaksujemy się i pracujemy. Dlatego tym, czego smartfonom nie może zabraknąć, niewątpliwie jest ich funkcjonalność i łatwość użytkowania.

Smartfon z rysikiem umożliwia precyzyjne wykonywanie czynności takich jak rysowanie, notowanie, zakreślanie fragmentów na zdjęciach lub screenach. Rysik umożliwia wykonywanie tych czynności w sposób analogiczny do pisania długopisem na kartce papieru. Stwarza więc duży komfort, szczególnie dla osób, które nie są posiadaczami smukłych palców u dłoni.

  1. Najlepsze smartfony z rysikiem: top 5

Dostrzegając fakt, że popyt na smartfony z rysikiem rośnie, producenci dają użytkownikom coraz większy wybór. Oto lista 5 nowych smartfonów z rysikami, które są godne uwagi:

  1. Samsung Galaxy Note 10+ nowość wśród pożądanych smartfonów z rysikiem; łączy nowoczesny design z wytrzymałością, która dotyczy zarówno telefonu, jak i rysika. Smartfon ma duży wyświetlacz – 6,8 cala i jest prawdziwą gratką dla miłośników gadżetów tego typu. Kosztuje ok. 5 tys zł.
  2. Samsung Galaxy Note 10 to nieco mniejsza (6,3 cala), ale i tańsza o kilkaset złotych alternatywa dla wersji Note 10+.
  3. Samsung Galaxy Note 9 to ścisła czołówka smartfonów z rysikiem pod względem parametrów technicznych.
  4. LG Stylus 3 o zakończeniu rysika szer. 1,8 mm.
  5. LG G4 Stylus jest jednym z najtańszych modeli smartfonów z rysikiem, dostępnych na polskim rynku.

Czy po burzliwej przeszłości, smartfony z rysikiem zagoszczą na dłużej na polskim rynku?


Materiał partnera zewnętrznego