Słuchawki do biegania – muzyka jest zawsze przy Tobie

0
504
kobieta w słuchawkach do biegania
Utwory muzyczne nie tylko rozjaśniają jednolitość biegania, ale także pomagają utrzymać optymalne tempo | fot.: stock.adobe.com

Modne staje się uprawianie sportu – setki ludzi w dużych miastach chodzą do parków do biegania, a wielu z nich, żeby się nie nudzić, zakładają bezprzewodowe słuchawki do biegania i zabierają ze sobą smartfona. Utwory muzyczne nie tylko rozjaśniają jednolitość biegania, ale także pomagają utrzymać optymalne tempo.

Rodzaje słuchawek do biegania

Z założenia nie wszystkie rodzaje nowoczesnych produktów idealnie nadają się do fitnessu lub aktywnego rodzaju treningu na siłowni lub na ulicy: muszą być bezpiecznie zamocowane i nie przeszkadzać przewodom w aktywnych ruchach użytkownika.

Nad głową

Takie produkty są uważane za najlepszą opcję, aby zajęcia sportowe przynosiły nie tylko korzyści, ale także przyjemność, jednak konsument będzie musiał zapłacić dużo pieniędzy. Według rodzaju transmisji sygnału takie produkty są podzielone na następujące kategorie:

  • Słuchawki radiowe – odbierają stabilny sygnał w dużej odległości od źródła, ale mają znaczną wadę: są dość wrażliwe na różne zakłócenia, więc podczas biegu może wystąpić awaria odbioru.
  • Typ podczerwieni – sygnał odbierany jest przez specjalny port, zasięg stabilnego odbioru nie przekracza 10 m, jakość dźwięku jest doskonała. Takie urządzenia dobrze sprawdzają się na siłowni.
  • Dzięki obsłudze Bluetooth – zasięg do 30 m są niewrażliwe na zakłócenia, a moduł komunikacyjny ma spore wymiary, a jego użytkowanie nie zawsze jest wygodne dla aktywnych ćwiczeń.

Klipy

Należą do kategorii urządzeń bezprzewodowych, dzięki czemu są bardzo wygodne do aktywnego uprawiania sportu. Przedmioty zapinane są specjalnymi spinaczami do bielizny w postaci klipsów, słuchawka trzyma się dość mocno i nie zgubi się podczas gwałtownych ruchów.

Wkładki próżniowe

Mają dość wygodną konstrukcję: bateria znajduje się w specjalnym plastikowym pojemniku, który znajduje się na szyi, ciężar rozkłada się równomiernie i nie powoduje dyskomfortu podczas zajęć. Specjalne nauszniki mocno trzymają głośniki w małżowinie usznej. Zawodnik lub smartfon podczas biegania mocowany jest do ciała użytkownika latem lub do kieszeni zimą.

Klipsy lub wkładki produkowane są bezprzewodowo, sygnał przesyłany jest za pomocą bluetooth, dzięki czemu są wygodne do zajęć na świeżym powietrzu lub w kompleksie sportowym.

HUAWEI AM61 Sport

Huawei am61 przeznaczony jest dla sportowców. Dzięki specjalnemu kształtowi model ściśle przylega do uszu noszącego.

Wyeliminowane ryzyko zgubienia słuchawek podczas sportów ekstremalnych.

Potrafi pracować do 10 dni w trybie czuwania, 11 godzin – aktywne użytkowanie.

Główną cechą jest poczucie potężnego, realistycznego dźwięku, bogatego basu.

Osiąga się to dzięki specjalnej konstrukcji modelu, membranie z zaawansowanych technologicznie materiałów oraz ruchomej cewce o średnicy 11 mm.

Ponadto podczas odtwarzania plików audio tłumione są zewnętrzne szumy.

Dane techniczne:

  • czułość – 98 dB;
  • Wersja Bluetooth – 4.1;
  • obsługa profili pracy – Handsfree, A2DP, Headset, AVRCP;
  • promień działania – 10 m;
  • czas ładowania – 2 godziny;
  • W zestawie 3 pary wymiennych nauszników, etui, kabel microUSB;
  • Funkcje – obsługa iPhone’a, odbieranie/kończenie rozmowy, powtarzanie ostatniego numeru, automatyczne parowanie, optyczne i koncentryczne wejścia cyfrowe, ochrona przed wilgocią, wskaźnik LED.

To była nasza uczciwa recenzja słuchawek AM61 od Huawei. Jeśli już korzystasz z Huawei AM61, podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy.

Materiał partnera