Rusztowania Faraone – 3 powody, dla których warto je wybrać!

0
715
osoba pracująca w budownictwie
Producent kładzie ogromny nacisk na komfort użytkowania. Rusztowania szybko się składają i rozkładają, co pozwala na znaczną oszczędność czasu | fot.: materiał partnera

Odpowiednie rusztowanie pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa i ergonomii pracy. Prym w tej kwestii wiedzie marka Faraone. Dlaczego warto zdecydować się na jej asortyment? Wyjaśniamy!

Faraone to wiodący producent rusztowań i podnośników. Charakteryzuje się rozbudowanym asortymentem dostępnym na stronie Dramix. Czym wyróżnia się marka? Dlaczego inwestorzy tak chętnie na nią stawiają? Oto główne powody:

Bezpieczeństwo użytkowania

Produkty Faraone są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U. 47, poz. 401, par.8). Wytyczne określone w rządowym dokumencie precyzują m.in. podstawowe wymogi związane z parametrami technicznymi. Rusztowania powinny posiadać pomost o odpowiedniej powierzchni roboczej i cechować się stabilną konstrukcją dostosowaną do obciążenia. Dodatkowo modele Faraone spełniają europejskie normy PN-EN 1004. Wyroby zostały ponadto zatwierdzone przez ISPESL.

Wygoda i funkcjonalność

Producent kładzie ogromny nacisk na komfort użytkowania. Rusztowania szybko się składają i rozkładają, co pozwala na znaczną oszczędność czasu. Pomost pokryto antypoślizgową powłoką chroniącą przed poślizgiem. Wewnętrzna strona rusztowania posiada profilowane szczeble. Do wyboru są także rusztowania z wewnętrznymi schodami aluminiowymi. Niektóre modele wyposażono w rolki i hamulce o regulowanej wysokości w celu dostosowania do pracy na nierównym podłożu. Z kolei koła ułatwiają swobodne przesuwanie konstrukcji.

Trwałość, solidne wykonanie

Do produkcji modeli wykorzystano wysokogatunkowe aluminium o wysokiej trwałości. Złącza nie mają spawów, co wpływa na ich stabilność, a dodatkowo pozwala na pracę w trudnych warunkach. Rusztowania charakteryzują się też odpornością na korozję. Takie rozwiązanie wpływa długotrwałe użytkowanie i umożliwia realizację zleceń nawet podczas niesprzyjającej aury. Warto dodać, że rusztowania są bardzo wytrzymałe – ich maksymalne obciążenie mieści się w przedziale od 200 do  280 kg.

Materiał partnera