Rodzaje mebli sklepowych i ich produkcja

0
1553
Mężczyzna w sklepie
Profesjonalna i starannie dobrana aranżacja sklepu umożliwia zoptymalizowanie i zwiększenie efektywności ruchu konsumentów w przestrzeni handlowej. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Meble sklepowe, mimo że w pierwszej chwili niezauważalne przez konsumenta, odgrywają niezwykle ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu przestrzeni handlowej, tworzenia w niej odpowiedniego nastroju, a także skupiania uwagi konsumenta na produktach. Poza tym odpowiednio zaprojektowane i dobrane meble sklepowe to podstawa do optymalnego rozmieszczenia oferowanych towarów.

Jakie są funkcje mebli sklepowych?

Profesjonalna i starannie dobrana aranżacja sklepu umożliwia zoptymalizowanie i zwiększenie efektywności ruchu konsumentów w przestrzeni handlowej, a także bezpośrednie wpłynięcie na komfort i dobre samopoczucie klienta, co przełoży się na skuteczne zmobilizowanie go do podjęcia zakupowej decyzji.

Poza tym sklepowa zabudowa zapewnia odpowiednią estetykę placówki handlowej, umożliwia sprzedawcom łatwiejszą obsługę konsumentów oraz towaru, a także skuteczniejszy nadzór nad obiektem. Poza tym prawidłowo zaprojektowana i wykonana zabudowa tworzy przyjazne dla konsumentów środowisko i pozwala w możliwie optymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń handlową.

Nie bez znaczenia pozostaje także projektowanie mebli sklepowych w zgodzie z oficjalną komunikacją wizualną oraz sposobem utrzymywania dialogu marki z docelową grupą odbiorców. Wytworzenie mebli sklepowych, które będą tożsame z potrzebami sklepu, zagwarantuje jego spójną i harmonijną prezencję w oczach konsumentów.

Według firmy analitycznej Mood aż 70% decyzji zakupowych w dalszym ciągu podejmowana jest przez konsumentów bezpośrednio w miejscu sprzedaży, a sklepy oferujące swoje towary w placówkach fizycznych oraz w sieci większą część dochodów generują ze sprzedaży artykułów, o których zakupie podjęto decyzje impulsywnie w miejscu sprzedaży. Warto więc wykorzystać odpowiednią aranżację sklepu, by skutecznie angażować potencjalnych klientów i nakłaniać ich do zrobienia zakupów.

Kluczowe rodzaje mebli sklepowych

Wśród kluczowych rodzajów mebli sklepowych należy wymienić m.in. regały, gondole, standy ekspozycyjne czy kioski.

Regały sklepowe projektowane są zazwyczaj jako modułowe konstrukcje, które umożliwiają optymalne i elastyczne rozmieszczenie w obiekcie handlowym. Wśród podstawowych konstrukcji regałów należy wymienić systemy przyścienne, wiszące półki czy systemy gondolowe. Niezależnie od rodzaju konstrukcji, nowoczesne regały sklepowe wykonywane są z trwałych, solidnych i ekologicznych materiałów.

Poza standardowymi regałami sklepowymi kluczowe znaczenie w sklepach mają również standy ekspozycyjne, których funkcja sprowadza się nie tyle do ekspozycji towaru, co do przyciągnięcia i zaintrygowania konsumenta.

Obecnie niemal każdy producent mebli sklepowych tworzy swoje produkty z wysokogatunkowej stali, szkła, drewna, tworzyw sztucznych, a także z materiałów biodegradowalnych.

Meble sklepowe powinny być jak najlepszej jakości

Wyposażenie sklepu to jego najważniejsza wizytówka. Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi oraz wymagający, a konkurencja oraz wszechobecne komunikaty reklamowe stają się z roku na rok bardziej przytłaczające. Z tego względu warto postawić na wysokiej jakości meble sklepowe, które zagwarantują odpowiednią prezencję, estetykę ekspozycji oraz elegancję aranżacji placówce handlowej, znacząco wpływając na współczynnik konwersji.


Materiał partnera zewnętrznego