Recenzja zegarka Huawei gt2

0
521
kobieta smartwatch
Huawei gt 2 to drugi zegarek Huawei, który zrezygnował z Google Wear OS | fot.: stock.adobe.com

Huawei stworzył urządzenie, które oferuje znacznie więcej niż tylko wygodny sposób przeglądania powiadomień push smartfona, o czym przekonałem się podczas testowania 46-milimetrowego Huawei Watch GT 2.

Oprogramowanie i projektowanie

Huawei gt 2 to drugi zegarek Huawei, który zrezygnował z Google Wear OS (pierwszy Watch GT też zrobił), a firma twierdzi, że decyzja została podjęta w poszukiwaniu dłuższej żywotności baterii, chociaż możliwe jest, że niepewność dotycząca jej telefonów i oprogramowania Google może uwzględniły w decyzji.

Jeśli chcesz, możesz wybrać mniejszą, bardziej elegancką opcję o rozmiarze 42 mm, która, co ciekawe, oferuje również głośnik i pełną funkcjonalność rozmów telefonicznych.

Naprawdę fajną funkcją jest możliwość zapisywania muzyki na zegarku i synchronizowania jej z bezprzewodowymi słuchawkami, aby odtwarzać muzykę podczas treningu, co oznacza, że ​​nie musisz dźwigać telefonu.

Jest wspaniały i wyraźnie plasuje się wśród najbardziej stylowych dostępnych obecnie smartwatchów.

Jego ramka nie obraca się i jest głównie na pokaz, ale wygląda elegancko i ładnie leży z przodu ekranu, co oznacza, że ​​nie przeszkadza w żadnym z twoich gestów.

Po prawej stronie znajdują się dwa fizyczne przyciski. Jednym z nich jest przycisk Home, który również wyświetla wbudowany selektor aplikacji, a drugi jest przeznaczony specjalnie do śledzenia zdrowia i uruchamiania treningów.

Bateria

Huawei produkuje bardzo trwałe trackery fitness. Mówi, że 46-milimetrowa wersja Watch GT 2 powinna wytrzymać do dwóch tygodni bez ładowania, 42-milimetrowy pasek na tydzień.

Nawet przy włączonym Always-On-Display i korzystaniu ze śledzenia GPS, podczas naszych testów trwało to cały tydzień.

Monitorowanie kondycji

Huawei gt 2 ma wbudowany GPS i jest wodoodporny do pięciu metrów. Wbudowany GPS jest wyraźną przewagą nad rywalami fitnessowymi, takimi jak Fitbit Versa 2, które wymagają, aby Twój telefon działał jako nadajnik GPS.

Oferuje również mnóstwo informacji dla tych, którzy chcą poprawić swoją kondycję dzięki najnowocześniejszemu monitorowaniu treningu i wskazówkom.

W sekcji treningu zegarka znajdziesz opcje kursów biegowych, 13 z nich jest dostępnych, a także inne, takie jak bieganie na świeżym powietrzu, bieganie w pomieszczeniach, spacery na świeżym powietrzu, spacery w pomieszczeniach, rowery na świeżym powietrzu, cykle w pomieszczeniach, pływanie w basenie, otwarte wody pływać, wspinać się, wędrować, biegać przełajami, triathlon, trenować na maszynie eliptycznej i wioślarskiej.

W zegarku są również pewne dziwaczne funkcje, takie jak obliczanie VO2Max. Teraz należy stwierdzić, że aby uzyskać czyste wyniki, test VO2Max musi zostać przeprowadzony w laboratorium, ale zegarek jest w stanie dać ci przybliżone pojęcie o tym, z czym pracujesz. Wyniki należy traktować z przymrużeniem oka.

Wniosek

Nie ma wątpliwości, że Watch GT 2 to bardzo dobrze wykonany zegarek, który jest wygodny do noszenia przez całą dobę i ma gwiezdną baterię, która udowodniła, że ​​wytrzymuje co najmniej tydzień, nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Nie można przecenić piękna tego, że nie trzeba regularnie ładować urządzenia, a jednocześnie ma piękny wyświetlacz AMOLED o wysokiej rozdzielczości.

Zbyt długo smartwatche próbowały robić zbyt wiele. Próbowali być małym smartfonem na twoim nadgarstku. Ale szczerze, ilu z was kiedykolwiek odpowiedziało na wiadomość ze smartwatcha lub odebrało telefon? To wszystko są ładne małe funkcje, ale nie są potrzebne przeciętnemu użytkownikowi. Huawei nie ugrzązł, próbując sprawić, by te małe funkcje działały, a zegarek jest z tego powodu znacznie lepszy.

Materiał partnera