Recenzja Huawei smartbandu 4

0
549
smartband
Przechodząc do opcji ćwiczeń, opaska fitness Huawei 4 ma dziewięć różnych trybów aktywności | fot.: stock.adobe.com

Opaska Huawei Band 4 charakteryzuje się prostym i subtelnym designem. Występuje w 3 różnych kolorach: Sakura Pink, Amber Sunrise i Graphite Black. Dostępność kolorów opaski jest subiektywna dla różnych regionów.

Na pierwszy rzut oka zauważysz kolorowy ekran o przekątnej 0,96 cala. Posiada rozdzielczość 80×160 pikseli.

Występuje w wersjach z ekranami AMOLED i TFT. To również zależy od regionów. Na przykład sprawdziłem urządzenie indyjskie i było ono wyposażone w ekran TFT. Ale jednostki chińskie i międzynarodowe mają wyświetlacze AMOLED.

Pod ekranem znajduje się mały poziomy pasek, który działa jak dotykowy przycisk pojemnościowy. Ma odblaskowy zarys. I nie, nie świeci. Lubię nazywać go przyciskiem Home (podobnie jak w starszych iPhone’ach), ponieważ jego jedyną funkcją jest wybudzenie ekranu i przejście do ekranu głównego z dowolnego menu / ustawień.

Huawei Band 4 waży tylko 24gm z obydwoma paskami. I szczerze mówiąc, przez większość czasu podczas testu nawet nie czułem tego na nadgarstku. Paski z gumy silikonowej są wysokiej jakości i bardzo dobrze leżą w dłoni. Nie powodują żadnych wysypek ani swędzenia, jeśli są noszone przez długie godziny. Był to bardzo częsty problem dla osób o wrażliwej skórze. Stawiałem czoła swędzeniu i wysypce z paskami fabrycznymi, które były dostarczane z wcześniejszymi generacjami MiBandów. Na szczęście tak nie jest w przypadku pasków Huawei Smartband 4.

Co więcej, w paskach znajduje się łącznie 30 otworów regulacyjnych, więc jeśli masz duże lub małe nadgarstki, nie musisz się martwić, że nosisz pasek za ciasny lub zbyt luźny. Klamra i język klamry Huawei smartband 4 sprawiają wrażenie, jakby były wykonane z wysokiej jakości plastiku i nie dają się łatwo złamać. Tak, testowałem to z naciskiem i z łatwością przetrwał regularne pchanie i podciąganie bez żadnych oznak złamania. Ponadto guziki znajdujące się z tyłu obu pasków są wyczuwalne w dotyku i ułatwiają cały proces zdejmowania i mocowania opasek.

Z tyłu Huawei Band 4 znajdują się 2 czujniki tętna z czujnikiem podczerwieni, który znajduje się między nimi. Czujnik tętna zapala się, gdy sprawdzasz tętno.

Wydajność

Wydajność to miejsce, w którym robi się ciekawie. W opasce zastosowano mikroprocesor Apollo3, który słynie z niskiego poboru mocy. Omówimy różne funkcje Huawei Smart Band 4, takie jak wydajność aktywności, śledzenie snu i sterowanie muzyką.

Zaczynając od sekcji aktywności opaski, zapewnia ona podstawowe informacje, takie jak liczba przebytych kroków, przebyty dystans, spalone kalorie i czas aktywności, wraz z funkcją punktów stania. Punkty stojące zasadniczo przypominają ci o ruchu, gdy byłeś nieaktywny w godzinach pracy między 7 rano a 19:00. Możesz łatwo wyłączyć przypomnienia o aktywności w ustawieniach aplikacji Huawei Health.

Przechodząc do opcji ćwiczeń, opaska fitness Huawei 4 ma dziewięć różnych trybów aktywności. Możesz aktywować te tryby bezpośrednio z opaski, a także z aplikacji Huawei Health. Ponieważ opaska nie ma GPS. Tak więc będziesz musiał nosić ze sobą telefon, gdy będziesz biegać na zewnątrz. Szczerze mówiąc, nie przeszkadza mi to, ponieważ żaden inny zespół w tym segmencie budżetowym nie ma GPS, więc niczego nie przegapisz.

To była nasza recenzja inteligentnej opaski 4 od Huawei. Czy już go używasz? Podziel się swoim doświadczeniem w sekcji komentarzy.

Materiał partnera