Przyśpieszamy Androida! Czyli w kilku słowach o czym trzeba pamiętać, by nasz telefon działał tak jak należy?

0
1113
telefon z Androidem
Możecie być pewni, że gdy pamięć telefonu zostanie zapełniona do granic i wolnego miejsca zostanie mniej niż 600/500mb... smartfon przestanie słuchać właściciela! | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Android na naszym telefonie jest tak samo ważny jak np. system Windows na naszym komputerze – chwilę po sformatowaniu wszystko chodzi pięknie, nic nam się nie zacina i jesteśmy ogólnie zadowoleni jednak po upływie jakiegoś czasu zaczynają pojawiać się problemy. W tym króciutkim poradniku dowiesz się o kilku krokach, które być może poprawią wydajność Twojego smartfona.

Co za dużo to nie zdrowo!

I jak można się domyślić dotyczy to liczby zainstalowanych aplikacji na naszym smartfonie – gdy jest ich za dużo Android nie błyszczy szybkością ich otwierania. Pierwszym najbardziej rozsądnym posunięciem jest zrobienie zestawienia wszystkich aplikacji i wyrzucenie tych kompletnie niepotrzebnych. Liczba zainstalowanych aplikacji, która przekracza 100 jest już niebezpieczeństwem dla telefonu. Możecie być pewni, że gdy pamięć telefonu zostanie zapełniona do granic i wolnego miejsca zostanie mniej niż 600/500mb… smartfon przestanie słuchać właściciela!

Jeżeli porządek z aplikacjami został wykonany teraz dobrze byłoby przenieść te które zostały na kartę pamięci SD. Pozwoli to na wyczyszczenie pamięci podstawowej i poprawi jakość funkcjonowania telefonu.

Antywirus, procesy, dodatkowe czyszczenie

Czasem może też zdarzyć się tak, że mimo iż powyższe kroki zostały zrobione prawidłowo to aplikacje na telefonie dalej zamulają. Przyczyn może być kilka, ale najbardziej prawdopodobną są jakieś niechciane wirusy które zainfekowały Androida lub zbyt dużo aktywnych procesów w tle (dlatego zawsze warto wyłączać całkowicie aplikacje gdy kończymy z niej korzystać, a nie minimalizować ją do paska). Dodatkowo cały czas powinniśmy kontrolować to, ile wolnego miejsca pozostało na telefonie choć mogę sobie wyobrazić, że nie jest to łatwe zadanie. Jednak aplikacje takie jak CCleaner, SD Maid lub np. Boost+ mogą w tym znacznie pomóc.

Aktualizuj + zabezpiecz swój telefon!

Do prawidłowego fukcjonowania naszego smarfona wymagane jest aktualizowanie oprogramowania do najnowszej wersji – polecam robić to z Google Play, ponieważ jest to zaufana strona i trzeba głowić się czy instalujemy faktycznie to, co powinniśmy. Na samym końcu (lub może i na początku) warto pomyśleć o całkowitym zabezpieczeniu tego telefonu i dobry tego przykład możemy znaleźć na stronie https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance – czyli całkowite zabezpieczenie naszego telefonu dzięki któremu możemy spać spokojnie z pewnością, że nasze prywatne dane nigdy nie wyciekną do rąk osób trzecich.


Materiał partnera zewnętrznego