Proste w obsłudze aplikacje do robienia notatek

0
646
notatki elektroniczne
Obecnie rynek dysponuje mnóstwem aplikacji do robienia notatek, które wyposażone są nawet w funkcje umożliwiającą nagrywanie dźwięku | fot.: stock.adobe.com

Zdarzają się sytuacje, w których musimy koniecznie coś zapisać. Nie zawsze jednak dysponujemy długopisem i kawałkiem papieru, dlatego dobrym rozwiązaniem okazać się może aplikacja do robienia notatek. W obecnych czasach niemal nie odrywamy się od swoich smartfonów, stąd warto wykorzystać ów urządzenie do wspomnianego celu. Czego by nie mówić, ten rodzaj przechowywania ważnych dla nas plików jest idealny, ponieważ w większości przypadków możemy uruchomić je również na innym urządzeniu, wykorzystując zapis w chmurze. 

Zalety aplikacji do robienia notatek

Nie trzeba daleko sięgać, by udowodnić przydatność danych aplikacji. Jeśli należymy do osób, które lubią mieć wszystko szczegółowo zaplanowane, tego typu aplikacje mogą przyczynić się do wygody w rozporządzeniu czasem. Wszystkie notatki, jakie wykonamy mamy na wyciągnięcie ręki, a przy wykorzystaniu wbudowanej wyszukiwarki możemy z łatwością odnaleźć te, które interesują nas najbardziej. Ponieważ są one zapisywane w chmurze, możemy odtworzyć je z dowolnego urządzenia. Przydać się więc może szczególnie w pracy czy w szkole. Wyobraźmy sobie sytuację, w której decydujemy się sporządzić notatki w sposób tradycyjny, bądź na przestarzałej aplikacji, niewykorzystującej wspomnianej chmury. Może stanowić to dla nas problem, gdyż bez odpowiedniego nośnika nie będziemy w stanie danych tych odtworzyć. Obecnie rynek dysponuje mnóstwem aplikacji do robienia notatek, które wyposażone są nawet w funkcje umożliwiającą nagrywanie dźwięku. Tego typu opcja przydatna okazać się może szczególnie w trakcie wykładów.

Jaką aplikacje warto wybrać?

Pierwszą i zarazem jedną z najprostszych w obsłudze aplikacji do robienia notatek jest zdecydowanie Google Keep. Dysponuje on wyjątkowo schludnym interfejsem, a jednocześnie wyposażony został w najważniejsze opcje. Dzięki tej aplikacji możemy więc zapisywać notatki przy wykorzystaniu klawiatury ekranowej lub też za pomocą rysika. Zapisywanie plików audio również jest możliwe, stąd warto pochylić się nad tym wyborem, gdyż dysponuje wszystkimi potrzebnymi funkcjami zupełnie za darmo. Kolejną aplikacją do robienia notatek, o której warto wspomnieć, jest OneNote. Wersja mobilna na niektórych urządzeniach może być pozbawiona pewnych funkcji, nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu kwalifikuje się do najprostszych aplikacji tego typu. Podobnie jak w przypadku wcześniej omawianego Google Keep, aplikacja OneNote oferuje nam szereg ciekawych rozwiązań, takich jak rysowanie czy nagrywanie dźwięku. O czym warto wspomnieć to fakt, że nagrania te możemy zamieszczać w naszych notatkach, a te uruchamiać z dowolnego urządzenia. Ostatnią aplikacją, o której chciałbym wspomnieć, jest Wrappup. Może okazać się szczególnie przydatny dla osób, które często przesiadują na wykładach. Wrappup rejestruje dźwięk i przekształca go automatycznie na transkrypcje. Takie rozwiązanie, na pewno ułatwi nam sporządzanie potrzebnych notatek. 

oneNote
OneNote oferuje nam szereg ciekawych rozwiązań, takich jak rysowanie czy nagrywanie dźwięku | fot.: stock.adobe.com

Czy aplikacje są lepsze od tradycyjnego pióra?

Przez ostatnie lata człowiek zdążył przyzwyczaić się do przelewania myśli bezpośrednio do urządzeń elektronicznych. Nie ma w tym nic strasznego, gdyż oczywiste jest, że należy iść z duchem czasu. Aplikacje do robienia notatek są zautomatyzowane, co znacznie wpływa na naszą wydajność. Po co mamy się męczyć spisując każde wypowiedziane słowo przez wykładowcę, kiedy mamy do dyspozycji aplikację Wrappup? Kolejnym decydującym aspektem jest również synchronizacja naszych notatek z innymi urządzeniami. Nie ma potrzeby nosić ze sobą zeszytów, ponieważ aplikacje oferują nam po prostu więcej. Zatem czy aplikacje są lepsze? Zdecydowanie tak.

KZI