Powerbank – niezbędny kompan w każdej podróży

0
1149
Powerbank xblitz
Powerbanki, czyli w wolnym tłumaczeniu przenośne banki energii, to urządzania, które rozwiązują problem rozładowanych smartfonów, laptopów, tabletów, a nawet aparatów fotograficznych. | fot.: xblitz.pl

Powerbanki, czyli w wolnym tłumaczeniu przenośne banki energii, to urządzania, które rozwiązują problem rozładowanych smartfonów, laptopów, tabletów, a nawet aparatów fotograficznych. Doskonale sprawdzają się podczas długich podróży, w których nie zawsze mamy dostęp do stałego źródła energii.

Na rynku istnieje wiele firm, które oferują mobilne urządzenia do zasilania baterii, jednak nie wszystkie są godne uwagi. W wyborze odpowiedniego sprzętu powinniśmy kierować się kilkoma ważnymi parametrami, które gwarantują niezawodność w każdej sytuacji. Staje się to szczególnie ważne dla osób, których praca wymaga stałego kontaktowania się przez internet, w każdej sytuacji i z każdego miejsca. A nie wszystkie urządzenia potrafią sprostać takim oczekiwaniom.

Pierwszą cechą, którą powinien odznaczać się przenośny powerbank jest pojemność baterii. Zasada jest prosta – im większa pojemność, tym więcej naładowanych urządzeń. Dobry sprzęt wyróżnia się wiec tym, że potrafi zasilić nie tylko jednorazowo baterię naszego smartfona, ale dodatkowo wystarczy mu energii również na inne urządzenia typu notebook czy laptop.

Dobrą opcją jest wybór takiej mobilnej ładowarki, która jest wzbogacona o dodatkowe wejście USB. Umożliwia to ładowanie aż dwóch urządzeń jednocześnie.

Czym jeszcze powinny charakteryzować się dobre powerbanki? Przede wszystkim praktyczną i designerką obudową. Łatwość użytkowania jest w końcu wpisana w samą nazwę tego urządzenia. Ma być wygodne, a to zagwarantuje solidna i trwała obudowa. Zastosowanie gumowego wykończenia chroni przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dobór odpowiedniego materiału zapewnia również poręczność. Ważna jest antypoślizgowa obudowa, dzięki której bez obaw można położyć urządzenie np. na desce rozdzielczej samochodu podczas długiej trasy.

To podstawowe cechy, którymi warto kierować się przy doborze odpowiedniego sprzętu. Jednym z urządzeń, które spełnia je wszystkie jest jest Energy Powerbank XBlitz 10000 Mah. Możliwość wielokrotnego ładowania zapewnia pojemność baterii wewnętrznej, która została poszerzona do 10000 mAh. Gwarantuje to wystarczającą ilość energii nawet do czterokrotnego zasilenia smartfona. Dostępność dwóch portów USB powoduje, że nie trzeba już wybierać, czy lepiej naładować telefon, czy tablet. Elegancki design zapewnia pokrycie czarnym, eleganckim materiałem imitującym skórę. Kolejną cechą, która znacznie poprawia jakość użytkowania tego powerbanka jest automatyczne zarządzanie energią. System sam reguluje prawidłową prędkość ładowania oraz zapewnia odpowiednie rozdzielenie mocy pomiędzy podłączonymi urządzeniami.


Materiał partnera zewnętrznego