Popularny Huawei Mate 20 Lite wciąż na topie!

0
890
Huawei
Parametry Huawei Mate 20 Lite nie zdradzają, że jest to telefon ze średniej półki cenowej | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Konflikt między dwoma gigantami, czyli Googlem, który dostarcza system operacyjny Android, oraz Huaweiem, producentem smartfonów, korzystających z tego systemu, sprawił, że użytkownicy chińskich smartfonów zaczęli odczuwać niepokój. Czy ich telefony będą nadal działać? Czy usługi Google’a, jak wyszukiwarka, Gmail czy docsy, będą dla nich dostępne? Pytań bez odpowiedzi było wiele. Dziś wszystko wskazuje na to, że konflikt będzie miał zdecydowanie mniejsze reperkusje, niż pierwotnie oceniano. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zakup telefonu marki Huawei. Jednym z najciekawszych wyborów jest z całą pewnością bardzo popularny Huawei Mate 20 Lite. Dlaczego warto kupić go właśnie teraz?

Po krótkim zamieszaniu Huawei wraca do gry

Zerwanie współpracy Google’a z Huawei jest pokłosiem sporu handlowego między USA a Chinami. Początkowo uważano, że konsekwencje dla użytkowników smartfonów Huawei będą natychmiastowe i dotkliwe. Szybko jednak okazało się, że na razie dla prywatnych użytkowników zmiana będzie nieodczuwalna, a ich telefony będą działały z pełną funkcjonalnością. Później USA złagodziły swoje stanowisko, a pełną licencję na użytkowanie Androida przedłużono dla Huawei o 90 dni bez informacji, co stanie się po tym okresie – licencja może zostać zatem przedłużona o kolejny okres. W tym samym czasie Huawei zapowiedział rozpoczęcie prac nad autorskim systemem operacyjnym niezależnym od Google’a i już prezentuje pierwsze rezultaty. To ważna wiadomość, bo jeśli rzeczywiście telefony Huawei  stracą wsparcie Androida (na razie niewiele na to wskazuje), to użytkownicy nie zostaną na lodzie.

Modele telefonów Huawei w ofercie Orange

W sklepie Orange dostępnych jest ponad 20 modeli telefonów Huawei. Wybierać można najnowsze i najbardziej zaawansowane modele takie jak P30 czy P30 Pro, a także nieco starsze, ale wciąż topowe jak Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro. Osoby, które oczekują dobrego współczynnika ceny do jakości, powinny zwrócić szczególną uwagę na modele z rodziny Lite – Huawei Mate 20 Lite czy P30 Lite. Za relatywnie niewielką cenę można otrzymać smartfon o naprawdę dużych możliwościach. Na końcu warto wspomnieć o modelach budżetowych z rodziny Y, czyli Y5, Y6 oraz Y7, a także jeden z najnowszych telefonów Huawei w niskiej cenie – Huawei P Smart.

Huawei Mate 20 Lite – parametry i dane techniczne

Spośród wymienionych wyżej modeli warto przyjrzeć się m.in. telefonowi Huawei Mate 20 Lite (https://www.orange.pl/sklep/Huawei/Huawei-Mate-20-lite-Dual-SIM/details). To nieco „odchudzona” wersja flagowego Huawei Mate 20, ale mimo to telefon wciąż oferuje bardzo duże możliwości, a płynność działania i wydajność pozostaje bez zarzutu. Jednak pierwsze, co zwraca uwagę to design, który nawiązuje do o wiele droższych smartfonów. W tym miejscu warto podkreślić, że cena Huawei Mate 20 Lite oscyluje obecnie w okolicach niewiele ponad 1000 zł, co jak na klasę tego telefonu jest nie lada okazją. Wracając do designu, kolory Huawei Mate 20 Lite prezentują się świetnie. Model dostępny jest w trzech wariantach – stonowanej czerni, złotym i niebieskim. Wykorzystanie połyskliwych materiałów na obudowie wyraźnie podnosi doznania wizualne.

Parametry Huawei Mate 20 Lite nie zdradzają, że jest to telefon ze średniej półki cenowej. Smatfon wyposażony jest w 8-rdzeniowy procesor Kirin 710, a także 4 GB pamięci RAM. Dla użytkownika udostępniono też pamięć wewnętrzną o wielkości 64 GB z możliwością rozszerzenia jej dzięki dodatkowej karcie pamięci. Huawei Mate 20 Lite to telefon dość sporych rozmiarów – jego wyświetlacz ma 6,3 cala, ale dzięki wąskiej ramce dobrze leży w dłoni.

Mówiąc o danych technicznych Huawei Mate 20 Lite, nie można zapomnieć o możliwościach multimedialnych. Chiński producent od dawna słynie z tego, że w swoich smartfonach stawia przede wszystkim na wyjątkowe możliwości aparatu. Nie inaczej jest w tym modelu. W sumie aparaty w Huawei Mate 20 Lite mają aż cztery obiektywy – po dwa z przodu (24 i 2 mpx) i z tyłu (20 i 2 mpx). Użytkownika w robieniu zdjęć wspiera zaawansowane oprogramowanie, które automatycznie wykrywa warunki, w których wykonywane są zdjęcia, i dostosowuje do nich parametry obrazu. Pod tym względem w swojej klasie cenowej Huawei Mate 20 Lite jest jednym z najlepszych wyborów.

Artykuł sponsorowany