Nowa usługa T-Mobile – szybki internet światłowodowy

0
938
internet światłowodowy
To już oficjalne – T-mobile poszerza swoją ofertę usług o internet światłowodowy! Oznacza to, że miliony Polaków będą mogli skorzystać z szybkiego internetu, którego niezawodność opiera się na wysoce zaawansowanej technologii światłowodowej | fot.: pixabay.com

Według aktualnych danych (badania CBOS), aż 28 milionów Polaków korzysta z internetu. Co więcej, na surfowaniu po sieci, niektórzy spędzają nawet kilka godzin każdego dnia – w celach służbowych, ale też rozrywkowych – oglądając ulubione seriale, przeglądając serwisy informacyjne czy popularne portale społecznościowe. Dziś nie sposób wyobrazić sobie współczesną rzeczywistość bez internetu, o czym doskonale wie marka T-Mobile, która niebawem wprowadzi nową usługę – szybki internet światłowodowy! Czym jest i jakie daje korzyści?

Internet światłowodowy w T-Mobile – oficjalne informacje

To już oficjalne – T-mobile poszerza swoją ofertę usług o internet światłowodowy! Oznacza to, że miliony Polaków będą mogli skorzystać z szybkiego internetu, którego niezawodność opiera się na wysoce zaawansowanej technologii światłowodowej. Co istotne, nowa usługa, która poszerzy dotychczasową ofertę operatora, będzie podstawą tzw. oferty konwergentnej. Kompleksowe usługi dla całego domu to przyszłość telekomunikacji. Światłowód przeszedł pomyślnie wszystkie testy, w związku z czym już w najbliższym czasie można spodziewać się oficjalnego zaprezentowania nowej usługi telekomu. Na stronie https://www.t-mobile.pl/internet/formularz-adresowy można sprawdzić cenę, oferowane pakiety oraz dostępną prędkość internetu pod wskazanym adresem.

Czym jest internet światłowodowy?

Internet światłowodowy to prawdziwa rewolucja na rynku usług telekomunikacyjnych. W praktyce opiera się na tzw. technologii FTTH (z ang. Fiber to the Home), która bazuje na bezpośrednim połączeniu centrali z mieszkaniem, w którym ma być zainstalowany internet światłowodowy.

To rozwiązanie jest nie tylko szybkie, ale też niezawodne, a jego skuteczność wynika m.in. z faktu, że na drodze transmisji danych nie ma żadnych przeszkód (np. urządzeń pośredniczących pomiędzy dostawcą a odbiorcą), które mogłyby wpłynąć na jakość połączenia, zakłócając je lub przerywając.

Kabel światłowodowy wykonany jest z przezroczystego, bardzo cienkiego włókna z tworzywa sztucznego. Dane przesyłane są w nim za pomocą światła (!) i docierają bezpośrednio do domu każdego klienta. Dzięki tej innowacyjnej technologii, prędkość FTTH może dochodzić nawet do 1 Gb/s!

Co ważne, światłowody mogą być wykorzystywanie już nie tylko do przesyłu internetu, ale też innych usług, takich jak telewizja czy telefon.

T-Mobile, jako operator w pełni konwergentny, planuje więc stworzyć ofertę, która będzie atrakcyjna i wygodna dla każdego klienta, a jej przewaga opierać się będzie na połączeniu usług mobilnych i stacjonarnych u jednego dostawcy.

Najważniejsze zalety internetu światłowodowego

Technologia światłowodowa to przyszłość na rynku multimediów, między innymi z uwagi na szereg korzyści, jakie daje.

Przede wszystkim światłowody są niezależnie od warunków pogodowych i innych czynników zewnętrznych. Oznacza to, że nawet intensywne opady deszczu lub śniegu czy porywisty wiatr nie zakłócą rewelacyjnej jakości połączenia.

W porównaniu do tradycyjnego, internet światłowodowy gwarantuje:

  • superszybkie pobieranie danych;
  • stabilne łącze, bez względu na warunki pogodowe;
  • szybkie buforowanie, pobieranie nawet dużych plików;
  • prawdziwą przyjemność w czasie gry (niski ping oraz brak lagów) czy oglądania ulubionych filmów i seriali;
  • możliwość korzystania z internetu przez wielu użytkowników (na wielu urządzeniach) jednocześnie, bez pogorszenia jakości transferu.

Internet światłowodowy od T-Mobile jest więc doskonałym rozwiązaniem dla każdego, komu zależy na niezawodnej i szybkiej transmisji danych. Ta zaś pozwoli nie tylko na komfortową pracę w domowym zaciszu, ale też daje możliwość, by w pełni cieszyć się wielogodzinną rozrywką w świecie filmów, seriali oraz gier online.


Materiał partnera zewnętrznego