Najciekawsze premiery samochodów w ostatnich latach

0
783
Porsche taycan turbo S
Porsche Taycan to pierwszy w pełni elektryczny model tej rozpoznawalnej marki | fot.: stock.adobe.com
Nie da się ukryć, że w ostatnich latach nowe modele samochodów powstają w ogromnych ilościach. Każdy producent chce, aby jego auta były najlepsze i wyglądały najbardziej wyjątkowo. Przez ogromną liczbę nowych, wciąż pojawiających się samochodów my – klienci – nie wiemy, który pojazd wybrać. Rynek zasypuje nas wieloma propozycjami. Z drugiej strony wiele modeli bazuje na podobnych rozwiązaniach (nawet w kwestii wyglądu), a wpływ na produkcję ma także moda na konkretne auta. Na jakie samochody warto rzucić okiem? Który samochód najlepiej kupić i jakie premiery ostatnich lat powinny przykuć naszą uwagę?

Opel Corsa-e (2020)

Opel postanowił nie pozostawać z tyłu w kwestii aut elektrycznych. W 2020 roku świat ujrzała Corsa-e. Ma ona stanowić ciekawą propozycję na „elektryka” za niewielkie pieniądze. Co ważne cena nowej Corsy zaczyna się od nieco ponad 124 tysięcy złotych. Oznacza to, że model ten może być objęty państwową dotacją w wysokości nawet 37500 złotych. Oznacza to, że w cenie dobrze wyposażonego kompakta z silnikiem spalinowym dostać możemy nowoczesnego Opla zasilanego prądem. 

Zasięg Corsy-e ma wynosić ok. 330 km. 

Honda Civic Type R (2017)

Dla fanów nieco szybszej jazdy dużo ciekawszą propozycją może okazać się nowy Civic Type R. 320-konny turbodoładowany VTEC o pojemności dwóch litrów zapewni masę radości z pokonywania kolejnych kilometrów. O wygodę w każdych warunkach zadbają specjalnie przygotowane trzy tryby jazdy – w tym przeznaczony do jazdy wyczynowej R+.

Bardzo zauważalnymi zmianami wpływającymi na komfort względem poprzedniego Civika są niżej zamontowane fotele oraz dłuższy rozstaw osi.

Porsche Taycan (2019)

Czy można połączyć elektryczny silnik z najwyższej jakości wykonaniem i naprawdę zadowalającymi osiągami? Oczywiście, że tak. Udowodnić to próbuje nie tylko Audi ze swoim E-Tronem, ale także Porsche. Taycan to pierwszy w pełni elektryczny model tej rozpoznawalnej marki. Wyposażony w godne następnej dekady wnętrze zapewni masę wrażeń dzięki silnikowi o mocy ponad 600 koni mechanicznych oraz 400 kilometrom zasięgu na pojedynczym ładowaniu.

Mazda 3 (2018)

Popularności temu „japończykowi” nie brakuje. Mazda 3 w odsłonie z 2018 roku to nie tylko odświeżony wygląd łączący nadwozie hatchback z charakterystycznym dla Mazdy (i podobnym do tego z „szóstki”) frontem. Nowe silniki Skyactive-X to spalanie benzyny pod większym ciśnieniem. Skutkuje to zauważalnie wyższą mocą połączoną z niższym spalaniem – czyli wszystkim czego oczekujemy od auta. 

Każdy producent chce iść z duchem czasu i wypuszczać coraz to nowsze, ciekawsze i lepsze modele najpopularniejszych samochodów. Z tego względu nie da się przedstawić wszystkich interesujących samochodów w jednym tekście. Opisane wyżej auta to tylko kilka propozycji, na które warto zwrócić uwagę. Nie zapominajmy także, że każdy ma inne oczekiwania co do swojego środka lokomocji – jedni potrzebują małej i ekonomicznej Corsy z silnikiem elektrycznym, inni wyczynowej Hondy. Na szczęście producenci także to rozumieją i w szerokim wachlarzu każdy znajdzie auto dla siebie. 

BSZ