Najciekawsze premiery gier komputerowych i na konsole w ostatnim czasie

0
645
męska dłoń na myszce gamingowej
Ostanie, "gorące" premiery gier | fot.: stock.adobe.com

Gry komputerowe to świetna forma rozrywki. Wielu z nas codziennie spędza mnóstwo czasu, rywalizując z innymi graczami przez internet lub na własną rękę przechodząc kampanie gry. Dzięki nim, możemy wczuć się w rolę bohatera, wyciszyć się, odprężyć, zapomnieć o codziennych problemach. Producenci wprowadzają na rynek co jakiś czas nowe premiery po to, aby wyróżnić się spośród pozostałych i tym samym zmaksymalizować sprzedaż swoich produktów. 

Ostanie, „gorące” premiery gier komputerowych

2 czerwca odbyła się premiera gry „Valorant” stworzonej przez Riot Games. Jest to niezwykle popularny tytuł w ostatnich dniach. Rozgrywka podobna jest do gry „Counter Strike: Global Offensive„, którą zapewne wszyscy gamerzy doskonale znają. Polega na tym, że na przeciwko siebie stają 2 drużyny, które za pomocą wielu dostępnych broni i zasobów muszę wyeliminować wszystkich przeciwników. Akcja rozgrywa się w nieco dalszej przyszłości. Pewne wydarzenie, które nazwane zostało „First Light” całkowicie zmieniło funkcjonowanie społeczeństw i rządów państw. Niektórzy wybrańcy zyskują niesamowite, nadludzkie moce i to o ich rywalizacji opowiada gra. Kolejnym cudownym tytułem jest „Mortal Kombat 11: Następstwa„. Jest to popularna bijatyka wyprodukowana przez „NetherRealm Studios” oraz „Shiver„. Seria znana jest z brutalności- przy uderzeniach i kombinacjach cisów widoczna jest krew. Możemy w nią grać zarówno online, jak i solo. Wątek fabularny opowiada generalnie o tym, że wojownik w którego się wcielimy chce zadbać o nowy porządek świata. W tym celu konieczne będzie zbratanie się z postaciami, których nie darzy sympatią. 26 maja swoją premierę miał „Minecraft Dungeons„. Tej produkcji raczej przedstawiać nie trzeba. Fabuła opowiada o tym, że pewną krainę, którą zamieszkujemy terroryzuje czarnoksiężnik Archillager. Naszym zadaniem jest więc powstrzymanie go. 19 maja natomiast po raz pierwszy mogliśmy zagrać w „Mafia III: Edycja Ostateczna„. Wydana została przez 2K Games. Wydarzenia rozgrywają się w latach 60 w New Bordeaux. Wcielamy się w Lincolna Claya, który po powrocie z wojny wstępuje w szeregi mafii. Jednak z pewnych przyczyn, Clay stał się potem głównym celem, dlatego postanawia się zemścić i zbudować swój własny gang.

Premiery gier konsolowych

23 czerwca miały miejsce premiery dwóch wielkich tytułów: „Assetto Corsa Competizione” oraz „Star Wars Episode I: Racer„. Pierwsza z wymienionych gier to symulator jazdy i wyścigów. Prowadzenie pojazdu jeszcze nigdy nie było tak realistyczne! Możemy rywalizować w kampanii lub z innymi graczami poprzez internet. Natomiast „Star Wars” umożliwia wyścigi w niesamowitym tempie oraz na nietypowych torach, które są pełne przeszkód. Niezwykle ciekawie zapowiada się także dzień 10 listopada. W tym dniu odbędzie się premiera gry „F1 2020„. Zapewne wielu z nas oglądało tego typu wyścigi w telewizji, gdzie fenomenalnie radził sobie Robert Kubica. Wersja z 2020 roku umożliwi stworzenie własnego zespołu. Dodatkowo twórcy zaimplementowali tryb multiplayer na podzielonym ekranie, dzięki czemu będziemy mogli rywalizować z najbliższymi.

MJA