Najbardziej oczekiwane premiery gier komputerowych i konsolowych

0
763
gaming
Bez względu na to, czy gramy na konsoli, czy PC dalsza część roku 2022 zapowiada się niezwykle atrakcyjnie dla fanów gamingu | fot.: stock.adobe.com


Już teraz w 2022 jest w co grać. Parę oczekiwanych gier miało już swoją premierę i nie zawiodło (Dying Light 2, Horizon Forbidden West, Elden Ring). Jednak również sporo oczekiwanych premier jeszcze przed nami. Bez względu na to, czy gramy na konsoli, czy PC dalsza część roku 2022 zapowiada się niezwykle atrakcyjnie dla fanów gamingu. Przyjrzyjmy się najciekawszym produkcjom.

Premiery na PC oraz Xbox’a


S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Oczekiwana kontynuacja kultowej strzelanki. Za „Serce Czarnobyla” odpowiada tak jak w przypadku poprzednich części GSC Game World. Premiera gry planowana jest na grudzień 2022. Platformy, na których ukaże się nowy STALKER to PC oraz Xbox Serie X|S. Zona wzywa ponownie do odkrywania swoich tajemnic. Jako Skif, samotny stalker, odkryj tajemnicę potężnego źródła energii, które pojawiło się w samym centrum Zony.

Starfield

Kosmiczna produkcja z gatunku RPG, od mistrzów gatunku i autorów serii The Elder Scrolls. Mimo zbliżającej się premiery (11 Listopada), o grze nadal nie wiadomo zbyt wiele, jednak twórcy, Bethesda, z każdym miesiącem odkrywają nowe karty. Starfield będzie oparte na nowym silniku Creation Engine 2. Jeśli ktoś lubi kosmiczne klimaty i szuka gry RPG na setki godzin, nie znajdzie lepszej propozycji w tym roku. Premiera na PC oraz Xbox Series X|S.

Company of Heroes 3

COH 3 to kolejna część serii gier strategicznych, których akcja ma miejsce podczas II Wojny Światowej. Tak jak w przypadku dwóch pierwszych części (i dodatków do nich), również za tą odpowiada Relic Entertainment. Na pewno nie będzie to rewolucja w serii, ale można liczyć na wiele nowości i porządną dawkę akcji. Premiera gry jest zaplanowana na koniec 2022 roku, tylko na PC.

Premiery PlayStation 5


God of War: Ragnarok

Sequel jednej z najpopularniejszych serii na konsolę PlayStation. W tej części Kratos zmierzy się z Thorem, legendarnym bogiem z mitologii nordyckiej. Ragnarok kontynuuje historię zaczęta w poprzedniej części serii. Planowana premiera to ostatni kwartał 2022 roku, oczywiście tylko na PlayStation 5.

Premiery na Nintendo Switch


Bayonetta 3

Oczekiwany tytuł od twórców poprzednich części, Platinum Games. Bayonetta 3 to slasher, dla wielu najlepszy, zaraz po Devil May Cry. Data wydania to 2022 rok. Bayonetta 3 ukaże się wyłącznie na Nintendo Switch.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

Nowa Zelda to najbardziej oczekiwana gra na przenośną konsolę japońskiego giganta. Gracz ponownie wcieli się w Linka, głównego bohatera serii Zelda. Historia będzie kontynuacją pierwszej części, która jest jedną z najlepiej ocenianych gier wszech czasów bez względu na platformę. Premiera jest przewidziana na 2022 rok, tylko na Nintendo Switch.

Splatoon 3

Kolejna część hitowej serii na konsolę Japończyków. Nietypowa strzelanka, gdzie zamiast tradycyjnej amunicji strzelamy farbą. Poprzednie części były niezwykle pomysłowe, ciekawe co tym razem przygotują twórcy? Premiera na wyłączność na konsoli Nintendo Switch w 2022 roku.

Premiery multiplatformowe

Saints Row

Seria jednego z najlepszych „klonów” GTA doczekała się reboota. Gameplay pokazał, że reboot będzie równie szalony, jak oryginalne SR i to, co się dla twórców liczy to czysta frajda płynąca z zabawy. Premiera gry planowana jest na 23 sierpnia na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S.

The Lord of the Rings: Gollum

Serial w uniwersum Tolkiena nadchodzi wielkimi krokami, dlatego twórcy planują również powrót do Śródziemia w świecie gier. TLotR:G ma być grą, dla której najważniejsza jest historia. Nie znajdziemy tutaj otwartego świata. Platformy, na których ma ukazać się gra to: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i Switch. Premiera, oczywiście w 2022 roku.

Avatar: Frontiers of Pandora

Premiera kontynuacji hitowego filmu ma odbyć się pod koniec tego roku. Wraz z filmem będziemy mogli wybrać się na wirtualną Pandorę, aby stać się częścią konfliktu pomiędzy Na’Vi a ludźmi. Twórcami produkcji jest Massive, firma odpowiedzialna za hitowe The Division. Gra pojawi się w 2022 roku na wszystkie nowe konsole oraz PC.

Jak widać w 2022 roku bez względu na platformę, będzie w co grać. Różne gatunki gier powodują, że każdy zapalony gracz znajdzie coś dla siebie. Oczywiście to tylko kilka z wielu gier, które ukarzą się w tym roku. Czy każda z nich okaże się hitem na miarę oczekiwań? Czas pokaże.

RTO