Magnesy neodymowe pierścieniowe – poznaj potencjał, który mają do zaoferowania

0
673
magnesy neodymowe
Magnesy neodymowe zostały odkryte w 1983 roku i produkowane są na podstawie neodymu i żelaza Nd2Fe14 – za sprawą metalurgii proszków | fot.: stock.adobe.com

Ciężko znaleźć osobę, która nie wie, czym jest magnes i jakie posiada on właściwości. Jest to metal, który charakteryzuje się dużą siłą przyciągania innych metali, dzięki czemu posiada on szereg fascynujących zastosowań. Jeśli jesteś ciekaw, jak wykorzystać magnesy neodymowe pierścieniowe i rzeczywiście poznać tego typu produkt, jesteś we właściwym miejscu.

Zapraszamy serdecznie do lektury i pamiętaj, że w razie pytań lub wątpliwości (np. czy dany magnes będzie odpowiedni w danej sytuacji) warto kontaktować się ze specjalistami. Z ich pomocą wybór odpowiednich komponentów spełniających indywidualne oczekiwania będzie o wiele prostszy.

Magnesy neodymowe pierścieniowe – podstawowy zakres zastosowań

Jak wykorzystać magnesy neodymowe pierścieniowe do realizacji założonego celu? Wszystko w dużej mierze zależy od projektu, gdyż są to komponenty, które można przymocować do obiektu przy pomocy różnego rodzaju śrub i gwoździ. Ze względu na swoją budowę, mogą zostać ona również nałożone na rurki i przewody, które zyskają dodatkową funkcjonalność lub wygodny sposób montażu – co ma szczególnie istotne przełożenie w przemyśle.

Poznaj znaczenie jakości magnesów – postaw na sprawdzone rozwiązania

Magnesy neodymowe pierścieniowe to znane i cenione rozwiązanie o wielu funkcjonalnościach. Warto jednak mieć pewność, że jakość ich wykonania nie pozostawia żadnych wątpliwości. Decydując się zatem na zakup (niezależnie, czy będą one wykorzystywane w meblach, czy zaawansowanych technologicznie maszynach), zawsze stawiaj na renomowanych producentów i dystrybutorów. Korzystając z internetu, nie musisz szukać długo. Wystarczy zajrzeć, co na Ciebie w ofercie Magnes.com.pl.

Czym są magnesy neodymowe?

Magnesy neodymowe należą do grona magnesów ziem rzadkich i co ciekawe, są one najświeższym odkryciem materiałów magnetycznym. Magnesy neodymowe zostały odkryte w 1983 roku i produkowane są na podstawie neodymu i żelaza Nd2Fe14 – za sprawą metalurgii proszków.

Do dyspozycji konsumentów są dwa rodzaje magnesów neodymowych:

  • spiekane,
  • wiązane (produkowane jako izotropy i anizotropy).

Do listy zalet magnesów wiązanych zaliczamy m.in. możliwość uzyskania zróżnicowanych kształtów (bez konieczności stosowania zaawansowanych technik obróbki mechanicznej, o czym świadczą m.in. przedstawiane magnesy neodymowe pierścieniowe), odporność na korozję i duża wartość jHc.

Pamiętaj, że magnesy neodymowe pierścieniowe mogą być dodatkowo zabezpieczone przy pomocy dodatkowej warstwy ochronnej, która optymalizuje wpływ warunków zewnętrznych. Wykorzystaj ten potencjał. Sięgaj po asortyment w sprawdzonych i niezawodnych sklepach, które zagwarantują Ci zadowolenie z zakupów – np. Magnes.com.pl.

Materiał partnera