LG przedstawia nowych przyjaciół

0
1159
Innowacyjne moduły i akcesoria LG G5 niebawem w Polsce
Innowacyjne moduły i akcesoria LG G5 niebawem w Polsce | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pierwszy na świecie modułowy smartfon LG G5 z końcem kwietnia zawita na polski rynek. Razem z nim LG wprowadza szereg akcesoriów i modułów, dzięki którym korzystanie ze smartfona nabiera całkiem nowych wymiarów. Innowacyjne podejście LG do konstrukcji najbliższego konsumentom urządzenia, otworzyło możliwości jakich do tej pory nie oferował żaden smartfon. Moduły, w ciągu najbliższych tygodni będą dostępne także na polskim rynku, zmieniają go w wyspecjalizowaną jednostkę do zadań specjalnych i zaspokoją wysokie wymagania użytkowników.

Dzięki modułowej konstrukcji, smartfon LG G5 może zostać wzbogacony o jakość, jaką zapewniają cyfrowy aparat fotograficzny czy odtwarzacz Hi-Fi. Dołączając moduły, użytkownik może cieszyć się bardziej zaawansowanymi funkcjami, najlepszym obrazem, dźwiękiem i wyjątkowym poziomem rozrywki. Jednocześnie innowacyjna konstrukcja pozwala w łatwy sposób wymieniać baterię w smartfonie, dzięki czemu zabawa z „Przyjaciółmi” LG G5 może trwać nieprzerwanie wiele godzin.

LG CAM Plus – profesjonalny aparat w kieszonkowym wydaniu

LG CAM Plus to uniwersalny moduł kamery, który po podłączeniu do telefonu, zapewnia pewny chwyt oraz wygodne sterowanie funkcjami aparatu. Moduł LG CAM Plus wyposażono w fizyczne przyciski: włącznik, przycisk migawki, przycisk nagrywania filmów, rolkę do zbliżania i oddalania, a także kontrolkę LED. Dzięki dwustopniowemu spustowi migawki możliwe stają się dodatkowe opcje typowe dla tradycyjnych aparatów fotograficznych, takie jak blokada ostrości i ekspozycji.
Co więcej, moduł LG CAM Plus wyposażono także w dodatkowy akumulator o pojemności 1200 mAh. W ten sposób wydłużono czas pracy smartfona, zapewniając użytkownikom wielogodzinną zabawę z kamerą LG G5.

LG Cam Plus będzie dostępny w Polsce na początku maja w sugerowanej cenie 399 zł.

LG 360 CAM – by zobaczyć świat z najszerszej perspektywy

LG 360 CAM to kompaktowa kamera 360°, wyposażona w dwa aparaty 13 MP z obiektywami o kącie widzenia 200°, dzięki czemu pozwala na nagrywanie swojego otoczenia w dwóch trybach – szerokiej perspektywie 180° lub pełnej, 360°. Kamera LG posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną o pojemności 4 GB oraz gniazdo karty microSD, co pozwala na niemal nieograniczone rozbudowywanie pamięci według potrzeb użytkownika oraz baterię 1200 mAh pozwalającą na kilkugodzinną rejestrację materiałów sferycznych (zarówno zdjęć, jak i filmów). Kamera LG 360 CAM pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości 2K, a dzięki trzem mikrofonom zbierającym 5.1-kanałowe przestrzenne brzmienia, dostarcza nie tylko oryginalny format treści wideo, ale także wysokiej jakości dźwięk. Dzięki współpracy z firmą Google, zdjęcia wykonane kamerą LG 360 CAM można w prosty sposób udostępniać szerokim rzeszom odbiorców, wgrywając je do serwisów Google Street View i YouTube360. Materiały rejestrowane kamerą LG można też oglądać korzystając z gogli wirtualnej rzeczywistości LG 360 VR oraz innych smartfonów lub urządzeń przystosowanych do wyświetlania treści 360°.

LG 360 CAM będzie dostępna na polskim rynku już na początku maja w sugerowanej cenie 1199 zł.

Gogle LG 360 VR – wirtualny wymiar rozrywki

Do „Przyjaciół” LG G5 dołączono także gogle wirtualnej rzeczywistości – LG 360 VR. Urządzenie łączy się z najnowszym flagowcem przy użyciu wbudowanego przewodu. W odróżnieniu od gogli VR, w których rolę wyświetlacza pełni zainstalowany wewnątrz smartfon, gogle LG 360 VR są o wiele lżejsze (ważą jedyne118 g, – ok. jednej trzeciej rozwiązań konkurencyjnych), a prezentowany przez nie obraz o gęstości 639 ppi symuluje 130-calowy telewizor oglądany z odległości dwóch metrów. Urządzenie doskonale sprawdzi się przy okazji oglądania materiałów zarejestrowanych kamerą LG 360 CAM, a także treści przeznaczonych dla Google Cardboard. Procesor smarfona LG G5 został dodatkowo zoptymalizowany pod kątem treści VR, dzięki czemu gogle są w stanie wyświetlić obraz wysokiej jakości, dostarczając użytkownikom wyjątkowych wrażeń płynących z zabawy w wirtualnej rzeczywistości. Co więcej, lekka, stylowa obudowa oraz składana konstrukcja, pozwalają zabierać gogle zawsze ze sobą, by oglądać treści VR w dowolnym miejscu.

Gogle LG 360 VR trafią do polskich sklepów w połowie maja i będą dostępne w sugerowanej cenie 1199 zł.

LG Hi-Fi Plus z rozwiązaniami B&O PLAY – dźwięk dla audiofila

Moduł dźwiękowy LG Hi-Fi Plus z rozwiązaniami B&O PLAY to innowacyjny cyfrowo-analogowy przetwornik Hi-Fi, zaprojektowany we współpracy z firmą B&O PLAY. Urządzenie zostało opracowane, by zaspokoić potrzeby melomanów oczekujących najwyższej jakości dźwięku, którą do tej pory mógł zapewnić jedynie sprzęt audio najwyższej klasy. LG Hi-Fi Plus z rozwiązaniami B&O PLAY wyróżnia się zarówno prostym i eleganckim wzornictwem, jak i wyjątkową jakością dźwięku. Moduł posiada 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowego Hi-Fi z funkcją skalowania, który pozwala na odtwarzanie wysokiej jakości, próbkowanego dźwięku z częstotliwością 384 kHz. LG Hi-Fi Plus z rozwiązaniami B&O Play może być używany jako swoisty „wzmacniacz” dźwięku smartfona LG G5 lub jako niezależny przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi. Dzięki wejściu USB-C użytkownik może go także podłączyć go do innego smartfona lub komputera PC, zmieniając swoje urządzenia w wysokiej klasy odtwarzacze audio – tym bardziej, że moduł LG Hi-Fi Plus posiada gniazdo o wysokiej impedancji, które będzie współpracować z najlepszymi słuchawkami każdego audiofila.

Moduł dźwiękowy LG Hi-Fi Plus z rozwiązaniami B&O Play będzie dostępny w Polsce od maja w sugerowanej cenie 699 zł.

Słuchawki H3 firmy B&O PLAY – ekskluzywny dodatek do G5

Słuchawki H3 firmy B&O PLAY klasy high-end, którymi cieszyć będą się klienci, którzy skorzystali z promocji przedsprzedażowej, idealnie współpracują z modułem dźwiękowym LG Hi-Fi Plus. Inżynierowie Bang&Olufsen wyposażyli je w funkcję aktywnego tłumienia hałasu, dzięki czemu użytkownicy, najnowszego flagowca LG mogą cieszyć się najwyższą jakością dźwięku także w głośnym otoczeniu. Słuchawki z grupy „Przyjaciół” LG G5 współpracują ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi działającymi na systemie Android, dzięki czemu słuchawki sprawdzą się także po podłączeniu do innego smartfona.

Słuchawki H3 firmy B&O Play są dostępne w przedsprzedaży wraz LG G5 do 24 kwietnia, natomiast później standardowa wersja słuchawek będzie dostępna w salonach Bang&Olufsen.

LG Tone PlatinumTM – zestaw słuchawkowy klasy premium

LG TONE PlatinumTM (model HBS-1100), najnowszy członek rodziny LG TONE, to wyjątkowy zestaw słuchawkowy Bluetooth, którego doskonałą jakość dźwięku potwierdza certyfikat Harman Kardon® Platinum. Jest to pierwszy na świecie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy wyposażony w kodek aptX™ HD, co oznacza, że słuchawki pozwalają na przesyłanie 24-bitowego, bezstratnego dźwięku, a tym samym gwarantują jakość niespotykaną w tego typu sprzęcie. LG TONE PlatinumTM posiadają także zaawansowane przetworniki elektrodynamiczne (Balanced Armature), minimalizujące zniekształcenia dźwięku, dzięki czemu zestaw słuchawkowy LG Tone PlatinumTM zapewnia wyjątkowo wyraźne i czyste brzmienie.

Zestaw słuchawkowy LG Tone PlatiniumTM trafi do sprzedaży w Polsce w czerwcu  i  będzie dostępny w sugerowanej cenie 949 zł.

Łatwe zarządzanie akcesoriami dzięki aplikacji LG Friends Manager

Wraz z innowacjami w postaci modułów oraz akcesoriów, projektanci LG G5 stworzyli aplikację, która ułatwia parowanie oraz sterowanie „Przyjaciółmi” najnowszego flagowca. LG Friends Manager to narzędzie dedykowane wyłącznie modelowi LG G5, które automatycznie wykrywa znajdujące się w pobliżu urządzenia LG Friends i w trzech łatwych krokach nawiązuje z nimi połączenie. Dzięki niej korzystanie z dodatkowych akcesoriów smartfona jest proste i intuicyjne.

Podstawowe dane techniczne:*

LG 360 VR

 • Wymiary: 160,07 x 185,61 x 45,9 mm
 • Kolor: Tytanowo-srebrny
 • Procesor STM32F411 – Cortex-M4 100MHz
 • Wyświetlacz 960×720 pikseli (1,88″) IPS LCD x 2 szt.
 • Przyciski: Cofanie, wybieranie
 • Łączność: USB typ C (2.0)
 • Dźwięk: Gniazdo Jack 3,5 mm TRS
 • Czujnik: Zbliżeniowy, akcelerometr, żyroskop

LG 360 CAM

 • Wymiary: 40 x 97 x 25 mm
 • Kolor: Tytanowo-srebrny
 • Chipset:APQ8056
 • Pamięć: 4 GB pamięci eMMC / gniazdo karty Micro SD(maks. 2 TB)
 • Aparat: 2 x 13 MP
 • Bateria: 1 200 mAh
 • Przycisk: Włącznik/przełączanie trybów 180°/360°, migawka
 • Łączność: Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, USB typ C (2.0)

 LG Hi-Fi Plus

 • Wymiary: 43,45 x 73,9 x 7,38 mm
 • Kolor: Czarny
 • Chipset: ES9028C2M + Sabre9602C
 • Łączność: USB typ C (2.0)

Słuchawki BeoPlay H3

 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 16 000 kHz
 • Impedancja: 18 omów
 • Przetwornik: dynamiczny 10,8 mm
 • Waga: 13 g
 • Kolor: czarny

LG CAM Plus

 • Wymiary: 61,35 x 73,9 x 15,95 mm (długość części przedniej: 17,45 mm)
 • Kolor: Srebrny
 • Chipset: STM32F411
 • Bateria: 1 200 mAh
 • Przyciski Włącznik aparatu, przycisk nagrywania, przycisk migawki, zoom

@Newseria