Konsole Nintendo – porównanie dostępnych urządzeń

0
618
nintendo
To, co realnie odróżnia dwa warianty Nintendo to funkcjonalności związane z grą w większym gronie | fot.: stock.adobe.com

Nintendo to marka, która już od narodzin elektronicznej rozgrywki była niezwykle ważnym graczem w branży. Wiele lat posuchy i utraty pozycji hegemona jednak nie poszły na marne. Już teraz, dzięki innowacyjnej konsoli Nintendo Switch, japoński gigant może na równi konkurować z innymi producentami konsol, jak Sony czy Microsoft. Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite – to dwa warianty, nad którymi każdy miłośnik gier z pewnością się zastanawiał. Którą z nich wybrać? Przedstawiamy krótki porównanie, które pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia. 

Waga Nintendo Switch vs Nintendo Switch Lite

Zacznijmy od wagi i rozmiaru dwóch konsoli. Wersja docelowa, czyli tradycyjne Nintendo Switch to 398 gramów wagi i wymiary 239x102x13.9 mm. W przypadku osób, które chcą nieco zaoszczędzić, i wybrać model tańszy w postaci Nintendo Switch Lite, możemy liczyć na nieco lżejsze urządzenie o wadze 275 g. Podobnie wygląda kwestia rozmiarów, gdzie wersja odchudzona jest znacznie mniejsza. Różnicę w wielkości urządzeń widać na pierwszy rzut oka – wersja Lite wyposażony jest w wyświetlacz 5.5 cala, podczas gdy tradycyjny Switch to ekran liczący aż 6.2 cala. Jest to z pewnością ciekawa propozycja dla osób, które cenią sobie wygodną rozgrywkę na urządzeniach mobilnych. 

Możliwość gry w większym gronie

To, co realnie odróżnia dwa warianty Nintendo to funkcjonalności związane z grą w większym gronie. Tradycyjne Nintendo Switch zapewnia użytkownikom możliwość przeniesienia rozgrywki na ekran telewizora. Stacja dokująca, która stanowi integralną część zestawu zapewnia łączność z telewizorem, a specjalny pad o nazwie Joy-Con umożliwiają grę całą rodziną lub z paczką przyjaciół. Jak na tym tle wygląda zabawa z odchudzoną wersją konsoli – Nintendo Switch Lite? W tym obszarze jesteśmy skazani jedynie na samodzielną grę na wyświetlaczu urządzenia. Wersja Lite nie udostępnia opcji łączenia z telewizorem, a także nie ma możliwości gry za pomocą Joy-Cona. Dlatego też jest to rozwiązanie budżetowe, które paradoksalnie cieszy się nieco solidniejszym wykonaniem. 

Różnice w cenie Nintendo 

Jak mawiają, coś za coś. Nintendo nie bez przyczyny wypuszcza na rynek odchudzoną wersję swojego flagowego urządzenia. Nintendo Switch Lite to rozwiązanie dla osób, którym nie zależy na zabawie w większej grupie. Dlaczego mielibyśmy przepłacać i inwestować około 1300 złotych w sprzęt, który pozwala nam połączyć się z ekranem telewizora i rozgrywać ulubione gry w towarzystwie przyjaciół, jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiego stylu gry, a to, co naprawdę nas interesuje, to gra w pojedynkę? Dlatego też samotne wilki powinny zainwestować w wersję Lite, której cena oscyluje w okolicach 1000 złotych, i pod względem wykorzystanej technologii, repozytorium dostępnych gier i jakości wyświetlania gier nie różni się od droższego odpowiednika. Wersja Lite, z naturalnych względów może pochwalić się jeszcze jedną, dodatkową zaletą. Mowa tu oczywiście o długości pracy na jednym akumulatorze. Podczas gdy tradycyjny Switch pozwoli nam na zabawę od 3 do 6 godzin na jednym ładowaniu, wersja Lite, ze względu na mniejszy ekran i rozmiary zapewni nam wydłużenie tej rozgrywki o co najmniej kilkadziesiąt minut. Wniosek? Zastanówmy się, na czym naprawdę zależy nam w zabawie z Nintendo i na tej podstawie wybierzemy idealne urządzenie. 

ŁNA