Koniec z kablami – dlaczego warto zainteresować się słuchawkami Bluetooth

0
680
Koronnym argumentem za wybraniem słuchawek Bluetooth jest wygoda | fot.: pixabay.com

Każdy użytkownik słuchawek wie, że kabel od nich często zachowuje się jak żywa – i do tego złośliwa – istota. Wystarczy na moment włożyć je do kieszeni, aby wyjąć całkowicie splątane. Ten problem odchodzi jednak powoli do lamusa, bo coraz większą popularność zdobywają słuchawki Bluetooth, czyli bezprzewodowe. Przyspieszoną zmianę wymuszają po części producenci smartfonów, ale nie ulega wątpliwości, że przyszłość słuchania muzyki to właśnie słuchawki Bluetooth.

Słuchawki Bluetooth – wygoda przede wszystkim

Koronnym argumentem za wybraniem słuchawek Bluetooth jest wygoda. Brak kabla sprawia, że słuchawki zawsze są gotowe do użycia i nie ma obawy, że trzeba będzie poświęcić dłuższy czas na rozplątywanie kabla. Owszem, trzeba je ładować i można to rozpatrywać jako niedogodność, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić to w nocy czy w czasie, gdy nie korzysta się z urządzenia. Z drugiej strony, akumulatory w słuchawkach bezprzewodowych potrafią wytrzymać nawet ponad 20 godzin słuchania muzyki non-stop, więc nie jest to duża  uciążliwość. Warto pamiętać też, że słuchawki Bluetooth to urządzenia niezwykle uniwersalne – dostępne są zarówno modele dokanałowe, douszne, jak i duże, niemal studyjne, słuchawki nauszne. Każde można sparować z różnymi urządzeniami – smartfonem, komputerem, czy telewizorem.

Jakość dźwięku słuchawek Bluetooth

Od mniej więcej 2016 roku na rynku zaczęły pojawiać się smartfony, w których zrezygnowano z łącza mini-jack, służącego do podłączania tradycyjnych słuchawek. Trend cały czas przybiera na sile, co dla wielu osób jest problemem –  podkreślają, że słuchawki Bluetooth nigdy nie będą miały takiej jakości dźwięku, jak modele z kablem. Czy tak jest w rzeczywistości? O wiele ważniejsze od sposobu komunikacji z odtwarzaczem jest klasa odtwarzacza oraz słuchawek a także jakość źródła dźwięku – pliku czy streamingu. Wybór odpowiednich słuchawek Bluetooth zapewni również odpowiednie doznania dźwiękowe. Audiofile na pewno mają inne zdanie na ten temat, ale dla dominującej większości użytkowników różnica – jeśli w ogóle się pojawi – nie będzie w żaden sposób odczuwalna.

Słuchawki Bluetooth – które wybrać?

W związku z coraz większą popularnością słuchawek Bluetooth rozszerza się także oferta rynkowa tych urządzeń. Duży wybór niesie ze sobą ryzyko nieudanych zakupów, dlatego zawsze warto stawiać na sprawdzonych producentów i marki. Przykładem mogą być słuchawki Bluetooth Sony (ofertę można znaleźć pod tym linkiem: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=walkman_i_sluchawki). Warto pamiętać też o tym, żeby wybrać słuchawki dostosowane do własnych potrzeb. O tym, czy wybrać małe, douszne słuchawki, czy duże nauszne lub wokółuszne, każdy powinien zdecydować samodzielnie – zgodnie z preferencjami.


Artykuł sponsorowany