Jaka karta pamięci do wideorejestratora? Polecana karta do kamery samochodowej

0
353
micro sd
Karta pamięci to niewielki nośnik, który umożliwia bezpieczne przechowywanie różnego rodzaju plików | fot.: materiał partnera

Karta pamięci to doskonały nośnik, na którym możesz przechowywać ważne pliki, jak zdjęcia, filmy czy dokumenty. Najczęściej wykorzystuje się ją w przypadku smartfonów czy komputerów, ale to nie jej jedyne zastosowanie. Równie popularna jest karta pamięci do wideorejestratora. To kluczowy element każdej kamery samochodowej. Zastanawiasz się, jaka karta do wideorejestratora sprawdzi się w Twoim przypadku? Przeczytaj nasz krótki poradnik i dowiedz się, która karta pamięci do kamery samochodowej może stanowić dobry wybór dla Ciebie!

Czym jest karta pamięci do wideorejestratora?

Zanim powiemy więcej na temat parametrów produktu, jakim jest karta pamięci do wideorejestratora, zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest karta pamięci.

Karta pamięci to niewielki nośnik, który umożliwia bezpieczne przechowywanie różnego rodzaju plików. Jak już wspomnieliśmy, karty pamięci najczęściej możesz spotkać w smartfonach, aparatach, laptopach czy właśnie w kamerze samochodowej.

Karta do kamery samochodowej i nie tylko pozwala na zapisywanie zdjęć lub filmów, a następne bezpieczne przeniesienie ich na inne urządzenia. Jednak by wszystko działało sprawnie i prawidłowo, karta pamięci do kamery samochodowej powinna być dostosowana do możliwości i parametrów urządzenia. Należy o tym pamiętać również w przypadku telefonów lub laptopów. Jeśli jej wielkość lub rodzaj nie będą zgodne z wymaganiami sprzętu, skorzystanie z karty nie będzie możliwe.

Dlatego też tylko w pełni kompatybilna z wybranym modelem kamerki i dobrze dobrana karta do wideorejestratora jest w stanie zapewnić prawidłowe działanie urządzenia. Dobrze dobrana karta może zaoferować wysoką jakość, wydajność i co ważne, zmniejsza ryzyko utraty kluczowych danych.

Istotną kwestią przy wyborze karty pamięci do wideorejestratora jest możliwość zapisywania danych w trybie ciągłym. Dane na kamerkach są zapisywane i nadpisywane nieustannie, więc karta musi być dostosowana pod względem trwałości do kamer CCTV czy wideorejestratorów.

Karty pamięci do wideorejestratorów – jaka pojemność?

Jak możesz się domyślić, podobnie jak w przypadku aparatów czy smartfonów, karty pamięci do wideorejestratorów dostępne są w różnych pojemnościach. Warto jednak zwrócić uwagę, że optymalną pojemność powinniśmy dobrać w zależności od rodzaju posiadanej kamery samochodowej, a dokładniej liczby kanałów, które są zapisywane jednocześnie przez kamerę na karcie pamięci. Idąc tym tropem, możemy wyróżnić:

  • kamery jednokanałowe (tylko przód auta) – minimalna pojemność karty to 32 GB;
  • kamery dwukanałowe (przód + tył auta) – minimum to 64 GB, jednak jeśli nie chcesz martwić się o brak miejsca na kamerce, karta pamięci do kamery samochodowej 128 GB będzie dobrym rozwiązaniem;
  • kamery trzy-, i czterokanałowe (przód + tył + wnętrze auta) – większa liczba kanałów wiąże się z zapotrzebowaniem na większą pojemność. W takim przypadku minimalna pojemność karty powinna wynosić 128 GB, jeśli jednak często jeździsz samochodem i kamery nieustannie zapisują filmy, karta pamięci 256 GB do wideorejestratora może okazać się lepszym wyborem.

Karta do wideorejestratora – jaką wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem karty pamięci do kamery samochodowej, sprawdź warianty dostępne w ofercie sklepu Samsung. Znajdziesz tam karty dedykowane dla wideorejestratorów, czyli serię PRO Endurance. Oczywiście to, jaką pojemność karty powinieneś wybrać, zależy od Twoich potrzeb i wymagań sprzętu. W ofercie Samsung znajdziesz jednak zarówno karty 32 GB, jak i 64 GB. Możesz także wybierać spośród opcji optymalnych do kamery samochodowej dwu-, trzy- i czterokanałowej, jak karta pamięci do kamery samochodowej 128 GB czy karta pamięci 256 GB do wideorejestratora.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.