Jak wybrać zasilacz awaryjny UPS do Twojej firmy?

0
1555
Przepływ prądu
Zasilacze awaryjne w przypadku zakłóceń czy przerw w przepływie prądu, zasilają urządzenia z wbudowanych akumulatorów, które ładują się w trakcie prawidłowej pracy UPSa. | fot.: Fotolia

Czym jest zasilacz awaryjny? Odpowiedź na to pytanie zna chyba każdy, kto choć trochę interesuje się działalnością branży IT. Dla wszystkich tych, którzy wciąż nie poznali tych urządzeń, wyjaśniamy – jest to produkt nazywany również UPSem, którego zadaniem jest zapewnienie stałego dopływu energii do najróżniejszych urządzeń w przedsiębiorstwie – zwłaszcza serwerów, których nieprzerwane działanie gwarantuje niezawodność oraz wysoką dostępność całej sieci. Zasilacze awaryjne w przypadku zakłóceń czy przerw w przepływie prądu, zasilają urządzenia z wbudowanych akumulatorów, które ładują się w trakcie prawidłowej pracy UPSa. W dzisiejszych czasach żadna firma nie obejdzie się już bez zasilacza awaryjnego, który jest profesjonalnym urządzeniem stanowiącym niezbędną część każdego rozwiązania sieciowego wykorzystywanego w przedsiębiorstwie. W poniższym artykule zapoznamy Państwa z najistotniejszymi kwestiami, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu UPSa.

Czym się kierować podczas zakupu zasilacza awaryjnego?

Bardzo często mnogość towarów dostępnych na rynku sprawia, że klienci nie potrafią zdecydować się na najlepszy dla nich produkt, zdarza się, że niedokładnie identyfikują potrzeby przedsiębiorstwa bądź ulegają pokusie wybrania najtańszego z możliwych rozwiązań. Postaramy się wymienić kilka najistotniejszych czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert produktów. Najistotniejsze kwestie to:

  • cena – zależnie od możliwości finansowych firmy, klient może zdecydować się na produkty z najróżniejszych półek cenowych, jednak zwrócenie uwagi tylko na cenę może spowodować, że wybrany zasilacz nie spełni podstawowych potrzeb firmy. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie urządzenia w podobnej cenie i wybrać takie, które zapewnia największe możliwości.
  • czas podtrzymywania – ta kwestia jest niezwykle istotna! Klienci bardzo często zapominają o tym, że zasilacz awaryjny może uratować dane przed ich całkowitą utratą bądź podtrzymać działanie całej sieci, co znacząco usprawnia pracę całego przedsiębiorstwa. Warto zwrócić uwagę na to, czego oczekujemy od wybranego urządzenia i wybrać takie, które posiada akumulatory o odpowiedniej wydajności – wielu klientom profesjonalnym zależy na tym, aby urządzenia mogły nadal pracować, ewentualnie doprowadzić do prawidłowego, całkowitego zrestartowania systemu.
  • wydajność – wadą zasilaczy awaryjnych jest fakt, iż zużywają one sporo energii elektrycznej. Wiele UPSów posiada dodatkowe funkcje umożliwiające zmniejszenie zużycia prądu, a co za tym idzie, także zmniejszenie kosztów eksploatacji tego produktu. Polecamy takie rozwiązania zwłaszcza klientom, którzy poszukują UPSa dla mniejszej firmy i zależy im na zaoszczędzeniu na kosztach użytkowania.
  • ilość chronionych urządzeń – każdy UPS cechuje się konkretną ilością urządzeń, które mogą być do niego podłączone. Dokładne przeanalizowanie potrzeb firmy pozwoli na wybranie takiego zasilacza, który wydajnie ochroni wszystkie urządzenia, które tego potrzebują. Pamiętajmy o tym, że zasilacz podłączony do wielu urządzeń musi cechować się większą pojemnością akumulatorów!
  • rozmiar i waga – mimo, iż nie są to najważniejsze cechy, warto na nie zwrócić uwagę, ponieważ sposób przechowywania zasilacza awaryjnego również ma znaczenie. Na rynku dostępne są na przykład wolnostojące UPSy typu tower, a także montowane w stojakach serwerowych zasilacze awaryjne rack. Różnią się one od siebie przede wszystkim wyglądem zewnętrznym, ale mają także nieco inną specyfikę.
  • rodzaj baterii – w dostępnych na rynku zasilaczach awaryjnych można znaleźć kilka rodzajów baterii; różnią się one kosztem, a warto pamiętać o tym, że baterie w zasilaczach awaryjnych muszą być wymieniane co 3-5 lat. Przed zakupem konkretnego produktu warto sprawdzić, w jakie baterie jest on wyposażony.
  • dodatkowe funkcje – firmy produkujące zasilacze awaryjne prześcigają się w pomysłowości dodając do swoich urządzeń nowe funkcjonalności związane na przykład z połączeniami sieciowymi. Wielu klientów może docenić funkcje, które pozwolą na resetowanie modemów/routerów i ograniczą konieczność wykonywania pewnych czynności przez pracowników. Jest to kolejna zaleta, która może dodatkowo usprawnić pracę firmy.
  • wygodne przenoszenie – dla klientów, którym zależy na przenośnym, niewielkim urządzeniu, stworzone zostały małe UPSy, które mogą zostać w łatwy sposób odłączone i przeniesione do innego biura. Posiadają one odłączane baterie, które mogą działać jak przenośne ładowarki. Tą funkcję z pewnością docenią klienci, którzy w kupowanych urządzeniach poszukują wielofunkcyjności.

W jaki produkt warto zainwestować?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów najróżniejszych firm, jednak dziś chcielibyśmy zwrócić uwagę czytelników na zasilacze awaryjne APC. Są to produkty najwyższej jakości, które cechują się przede wszystkim wydajnością, niezawodnością oraz dodatkowymi funkcjonalnościami. Przykładowym produktem może być UPS o numerze katalogowym SMT1500I. Jest to urządzenie przeznaczone dla klientów profesjonalnych, którzy na pewno docenią zastosowane w produkcie dodatkowe rozwiązania chroniące przed skokami napięcia. Wygodny wyświetlacz ułatwia konfigurację urządzenia. Kolejnym godnym uwagi produktem jest zasilacz awaryjny APC BX500CI. Ten UPS idealnie sprawdzi się w mniejszych przedsiębiorstwach, jednak posiada również bardziej zaawansowane funkcje, takie jak powiadomienie o awarii akumulatora lub regulowana czułość na napięcie.

Jeśli zastanawiają się Państwo, gdzie najlepiej nabyć zasilacz awaryjny, to gorąco zachęcamy Państwa do odwiedzenia sklepu thomas it. Firma od lat zajmuje się dystrybucją profesjonalnego sprzętu IT. Oferują oni pomoc ekspertów, serwis, wiele dodatkowych usług. Firma posiada szeroki katalog produktów APC (nie tylko zasilaczy awaryjnych, ale również akcesoriów sieciowych), a także innych wiodących marek. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą! Pracownicy thomas it z pewnością chętnie pomogą Państwu w wyborze profesjonalnych rozwiązań sieciowych i rozwieją wszelkie wątpliwości.


Materiał partnera zewnętrznego