Jak wybrać maszynkę do strzyżenia?

0
584
Przy zakupie strzyżarki trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj zasilania i moc. Poza tym, warto sprawdzić jaka jest maksymalna długość strzyżenia i długość oraz rodzaj ostrza maszynki | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Osoby, które nie mają czasu na wizyty u fryzjera, albo same dbają o swoją fryzurę, często decydują się na zakup własnej strzyżarki. Dostępność produktów jest naprawdę szeroka. Warto wiedzieć czym charakteryzują się poszczególne rodzaje, by móc sprawnie i szybko dokonać właściwej decyzji.

Parametry warte uwagi

Przy zakupie strzyżarki trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj zasilania i moc. Poza tym, warto sprawdzić jaka jest maksymalna długość strzyżenia i długość oraz rodzaj ostrza maszynki. Im wyższa jest wartość niektórych parametrów, tym produkt działa sprawniej i dłużej. Co w efekcie wpływa na zadowolenie użytkownika i komfort korzystania ze strzyżarki.

Rodzaje zasilania maszynki

W sklepach dostępne są m.in. strzyżarki akumulatorowe, które działają bezprzewodowo. Przed ich użyciem konieczne jest naładowanie specjalnych, baterii. W zależności od marki i modelu strzyżarki ich długość pracy na akumulatorach jest inna. Dostępne są produkty działające od 40 do nawet 100 minut bez przerwy. Przykładem wysokiej jakości strzyżarki bezprzewodowej jest maszynka FOX. Produkt jest stworzony z myślą o użytku domowym i profesjonalnym w salonach fryzjerskich. Oczywiście alternatywą dla strzyżarek bezprzewodowych są te „na kablu”. Z jednej strony mogą one pracować ciągle, do momentu odłączenia źródła zasilania, ale posiadają również pewne ograniczenia, które mogą utrudniać manewrowanie sprzętem jak np. długość kabla. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem są więc hybrydy czyli połączenie maszynki akumulatorowej i przewodowej. Takie urządzenie w zależności od okoliczności i potrzeb pracuje sieciowo lub bezprzewodowo.

Moc maszynki i ostrze

Oczywiście bardzo istotna jest moc urządzenia. To ona świadczy o wytrzymałości sprzętu. Osoby z gęstymi włosami powinny wybrać maszynkę z większą mocą, która sprosta ich oczekiwaniom. Optymalna szerokość ostrza wynosi 35-45 mm. Najlepszym rodzajem ostrza jest to tytanowe, ze stali nierdzewnej, albo z węglową powłoką. Poza tym trzeba również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji ostrzy, bo niewłaściwe utrzymanie wpływa na skrócenie okresu użytkowania. Najlepiej jeśli sama maszynka wykonana jest z ceramiki, korpusy z tego materiału są najtrwalsze. Na rynku dostępne są również maszynki aluminiowe i stalowe, ale ich wytrzymałość jest mniejsza niż strzyżarek ceramicznych.

Maszynki do strzyżenia są bardzo pomocnymi urządzeniami. Jest to osprzęt prosty w obsłudze, który pozwala dodać fryzurze charakteru. Nie można jednoznacznie stwierdzić, który rodzaj strzyżarki jest najlepszy. Przy zakupie warto jednak zwracać uwagę na wspomniane wyżej elementy. Model maszynki trzeba dobrać do własnych preferencji i potrzeb. Nie mniej jednak, najbardziej funkcjonalna wydaje się ceramiczna strzyżarka akumulatorowo-sieciowa z tytanowym ostrzem.


Materiał partnera zewnętrznego