Czym się kierować podczas zakupu uchwytu samochodowego do telefonu?

0
540
uchwyt samochodowy
Uchwyty do telefonu wydają się akcesoriami niezbędnymi do samochodu. Choć nowoczesne pojazdy mają wbudowaną nawigację, to jednak większość osób w dalszym ciągu korzysta ze smartfona podczas jazdy | fot.: materiał partnera

Zadaniem uchwytów samochodowych jest zapewnienie miejsca na telefon, aby łatwiej można było pracować z urządzeniem podczas jazdy. Wiele osób korzysta z telefonicznej nawigacji lub też z zestawu głośnomówiącego, aby móc swobodnie rozmawiać i prowadzić samochód jednocześnie. Ustawienie uchwytu samochodowego w widocznym i łatwo dostępnym miejscu ułatwi korzystanie z komórki podczas jazdy. Jaki uchwyt będzie odpowiedni do naszych wymagań?

Rodzaje uchwytów do telefonu

Uchwyty na telefon można rozróżniać według różnych kryteriów. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze podziały.

Typ uchwytu na telefon ze względu na sposób mocowania:

  • uchwyt z przyssawką – można mocować go do szyby lub pulpitu. Charakteryzuje się tym, że zapewnia stabilne mocowanie, choć czasem trudno jest go zdjąć. Co więcej, przy niskich temperaturach gumowa lub silikonowa przyssawka może stwardnieć i odpadać od powierzchni,
  • uchwyt z taśmą klejącą – mocuje się je również na deskę rozdzielczą lub szybę. Ich zaletą jest to, że dobrze trzymają się także tych powierzchni, które nie są idealnie gładkie,
  • uchwyt na kratkę – wsuwany do kratki wentylacyjnej samochodu. Wyróżnia się łatwością montażu, gorzej jest natomiast ze stabilnością. Wibracje samochodu mogą sprawić, że uchwyt obciążony telefonem po prostu spadnie na ziemię.

Jak wybrać uchwyt do dużego telefonu?

W dzisiejszych czasach telefony to sprzęty wielofunkcyjne i większość z nich charakteryzuje się sporymi rozmiarami. Jest to spowodowane dużymi ekranami, które pozwalają na łatwiejszą pracę na urządzeniu. Podczas kupowania uchwytu do auta, warto wziąć pod uwagę szerokość telefonu. Większość typów uchwytów ma możliwość rozszerzania miejsca na telefon, dzięki czemu łatwiej jest go dopasować do danego modelu. Nie powinno więc być problemu ze znalezieniem akcesorium, w którym nasz telefon się zmieści. Trzeba jednak pomyśleć też o ewentualnym dodaniu wymiarów etui, jeżeli trzymamy w nim nasz smartfon.

Kolejnym aspektem, któremu trzeba przyjrzeć się bliżej, jest ciężar telefonu. Niektóre uchwyty mogą utracić stabilność w przypadku urządzenia o zbyt dużej masie. Jeżeli nasz telefon jest ciężki, najlepiej wybrać uchwyt z taśmą klejącą lub przyssawką, gdyż tego typu modele wykazują najwyższą przyczepność.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Dużą zaletą uchwytu jest możliwość przekręcania części chwytnej do pozycji poziomej. Jeżeli ktoś preferuje spoglądanie na mapę pod takim kątem, będzie mu wygodniej korzystać z nawigacji. Dość duże znaczenie ma też zakres ruchu głowicy, ponieważ ma ona wpływ na kąt nachylenia telefonu tak, aby można było jego pozycję dostosować do preferencji kierowcy.

Uchwyty do telefonu wydają się akcesoriami niezbędnymi do samochodu. Choć nowoczesne pojazdy mają wbudowaną nawigację, to jednak większość osób w dalszym ciągu korzysta ze smartfona podczas jazdy. Poszukując dobrego uchwytu, warto przejrzeć akcesoria GSM od Electrotrend. Wybór odpowiedniego modelu ułatwi korzystanie z opcji smartfona kierowcom dowolnej marki samochodu.

Materiał partnera