Co wiemy o nadchodzących dodatkach fabularnych do Cyberpunka 2077?

0
491
cyberpunk 2077
Jeszcze przed premierą Cyberpunka 2077 CD Projekt zapowiedział, że ich najnowsza produkcja pod względem dodatkowej treści ma iść w ślady Wiedźmina 3 | fot.: stock.adobe.com

Tuż przed północą 10 grudnia 2020 zniecierpliwieni gracze z całego świata oczekiwali na premierę Cyberpunka 2077, wysokobudżetowego RPG wyprodukowanego przez polskie studio CD Projekt. Kilka godzin później w środku nocy w grę grały niemal dwa miliony osób, a media społecznościowe rozszalały się od recenzji graczy, zarówno tych mniej, jak i bardziej entuzjastycznych. Od premiery minął już ponad miesiąc, a CD Projekt zdążył przedstawić swoje plany dotyczące dodatków fabularnych. Kiedy możemy spodziewać się premiery najbliższego DLC?

Cyberpunk 2077 ma być jak Wiedźmin 3

Jeszcze przed premierą Cyberpunka 2077 CD Projekt zapowiedział, że ich najnowsza produkcja pod względem dodatkowej treści ma iść w ślady Wiedźmina 3. Innymi słowy, twórcy obiecali wydanie darmowych, niewielkich DLC skupiających się na ulepszeniu świata, dodaniu nowych grafik lub niewielkich misji pobocznych. Wiemy już, że prace nad darmowymi DLC trwają, a premiery pierwszego z nich możemy spodziewać się pod koniec stycznia. Wprowadzone zmiany będą zapewne niewielkie, ale wspomniane dodatki będą przecież darmowe, a ogromne Night City aż prosi się o jeszcze więcej detali oraz aktywności pobocznych. Przewidujemy, że twórcy przede wszystkim skupią się na dodaniu kilku nowych pojazdów oraz modeli postaci pobocznych, co powinno znacząco urozmaicić krajobraz miasta.

Nowa gra+, czyli Cyberpunk 2077 po raz drugi

Mniejsze, darmowe DLC są zdecydowanie słodkim prezentem dla graczy, ale ci ostatni po przejściu gry domagają się więcej zabawy. Rozwiązaniem problemu ma być zapowiedziany tryb Nowa Gra+, który również ma przypominać podobne rozwiązanie z Wiedźmina 3. W ramach Nowej Gry+ gracze będą mieli możliwość ponownego przejścia całości gry. Co istotne, ich dotychczasowy rozwój postaci oraz przedmioty pozostaną takie same, a przeciwnicy zostaną automatycznie dostosowani do nowego poziomu trudności, dzięki czemu rozgrywka wciąż pozostanie wymagającym wyzwaniem. Dokładna data wydania Nowej Gry+ wciąż pozostaje zagadką, ale wiemy już, że trzeba się będzie uzbroić w cierpliwość – CD Projekt najpierw musi załatać obecne błędy i opracować darmowe DLC do gry.

A co z pełnoprawnym dodatkiem fabularnym?

Zgodnie z plotkami krążącymi wśród branżowych dziennikarzy Cyberpunk 2077 będzie mógł się pochwalić aż trzema pełnoprawnymi i płatnymi dodatkami fabularnymi. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale zważywszy na poprzednie gry CD Projektu możemy się domyślać, że każde z rozszerzeń będzie zawierało rozbudowaną linię fabularną, dodatkowe zadania poboczne, nowe mechaniki oraz liczne nowe przedmioty. Szczególnie liczymy na to, że polscy twórcy znacząco usprawnią Night City i dodadzą zupełnie nowe formy aktywności, dzięki czemu miasto będzie jeszcze bardziej tętnić życiem.

Choć Cyberpunk 2077 spotkał się z mieszanym przyjęciem wśród fanów gamingu, gra miesiąc po premierze zebrała wierne grono fanów, którzy wprost nie mogą się doczekać nadchodzących dodatków fabularnych. Teraz, gdy wiemy już, jak wygląda wydawniczy plan CD Projektu, wystarczy uzbroić w cierpliwość.

TBO