Co to jest Smart TV?

0
438
smart tv
Funkcja Smart TV stanowi standard we wszystkich nowoczesnych telewizorach | fot.: materiał partnera

W dzisiejszych czasach ciężko jest spotkać nowe telewizory bez funkcji Smart TV. Jest to technologia zapewniająca znacznie łatwiejszy i wygodniejszy dostęp do wielu form rozrywki. Podpowiadamy, jak działa i co zrobić, aby wykorzystać jej pełen potencjał.

Czym jest Smart TV?

Najprościej rzecz ujmując, jest to funkcja dostępna w telewizorach, która zapewnia możliwość łączenia się tego typu sprzętu z Internetem za pomocą sieci Wi-Fi. Ponadto, taka opcja daje możliwość korzystania z dużej ilości interesujących aplikacji, w tym z najpopularniejszych platform streamingowych zapewniających dostęp do niezliczonej liczby filmów i seriali. Technologia ta umożliwia korzystanie z bardzo wygodnej opcji, jaką jest VOD (Video on Demand). Warto zaznaczyć, że wbrew błędnej opinii wielu osób Smart TV nie jest systemem operacyjnym, ale wygodną funkcją, która daje możliwość zwiększenia funkcjonalności posiadanego urządzenia. Aktualnie, zakup telewizora niewyposażonego w opisywaną funkcję mija się z celem, ponieważ na ten moment jest to absolutny standard w tego typu urządzeniach.

Jak działa Smart TV?

Aby móc korzystać z funkcji Smart TV urządzenie, musi być podłączone do Internetu. Można tego dokonać klasycznym sposobem za pomocą kabla lub przy wykorzystaniu routera i sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Jeszcze do niedawna pierwsza metoda cechowała się większą niezawodnością. W dobie coraz powszechniejszego dostępu do Internetu światłowodowego, warto stawiać na łączenie przy pomocy Wi-Fi. Światłowody bowiem wyróżniają się bardzo wysoką stabilnością, są niewrażliwe na czynniki zewnętrzne, na przykład na złą pogodę. W przypadku problemów z mocą sygnału Wi-Fi warto ustawić router jak najbliżej telewizora. Ponadto, można stawiać na coraz popularniejsze wzmacniacze sygnału Wi-Fi, które zapewniają dostęp do sieci w każdej części domu. Poprawnie działająca funkcja Smart TV cechuje się możliwością płynnego użytkowania wybranych aplikacji oraz krótkim czasem oczekiwania na ich uruchomienie.

Smart TV vs Android TV

Wiele osób zastanawia się, czy warto stawiać na telewizory wyposażone w Smart TV, czy na ich odpowiedniki z systemem Android TV. Ta pierwsza opcja, daje znacznie większą możliwość wyboru marek i modeli telewizorów. Urządzenia ze Smart TV mogą działać w oparciu o różne systemy operacyjne, na przykład Tizen, Saphi, czy webOS. Z kolei Android TV daje możliwość dostępu do sklepu Google Play. Dla wielu osób ta opcja stanowi najważniejszy argument przemawiający za tym systemem. Niezależnie od ostatecznego wyboru obie opcje dają możliwość łączenia telewizora z Internetem, dzięki czemu jego użytkownicy mogą korzystać z popularnych platform streamingowych oraz telewizji online. 

Jak wykorzystać potencjał Smart TV?

Aby móc wykorzystać pełnię potencjału tkwiącego w technologii Smart TV, należy mieć dostęp do wydajnego łącza internetowego. Z tego powodu wiele osób stawia na Internet światłowodowy od INEA dający możliwość skorzystania z dużej ilości ciekawych dodatków. Przykładowo, może to być dostęp telewizji HIWAY, której użytkownicy cieszą się obrazem w jakości 4K. Ponadto, INEA daje możliwość korzystania z platformy HBO udostępniającej najciekawsze filmy i seriale. Na tym nie koniec, klienci tego operatora mogą korzystać z kanałów CANAL+, które zapewniają dostęp do kinowych hitów, a także do najciekawszych wydarzeń sportowych z Polski oraz ze świata.

Funkcja Smart TV stanowi standard we wszystkich nowoczesnych telewizorach. Wymaga połączenia z Internetem, najlepiej za pomocą Wi-FI. Z tego powodu, warto stawiać na szybkie i stabilne łącze światłowodowe, które minimalizuje ryzyko występowania trudności z połączeniem. Smart TV daje możliwość korzystania z najpopularniejszych platform streamingowych, bibliotek VOD, a także z telewizji internetowych nadających sygnał w rozdzielczości 4K. 

Materiał partnera