Chcesz zmienić swój telewizor w Smart TV? Te przystawki ci to umożliwią

0
1251
kino domowe
Każdy telewizor, nawet ten z najprostszymi funkcjami oglądania, można zmienić w nowoczesny i funkcjonalny odbiornik Smart TV | fot.: StockAdobe.com

Telewizja Smart to w obecnych czasach bardzo popularne i ciekawe rozwiązanie, umożliwiające wykonywanie wiele działania na ekranie TV.  Nowoczesne funkcji i technologie pozwalają oglądać filmy i programy, korzystać z Internetu, aplikacji pogodowych, radiowych, odtwarzaczy czy gier w jednym miejscu. Inteligentne telewizory dają także możliwość rozszerzania oferty aplikacji zgodnie z upodobaniami oraz potrzebami użytkowników. Współcześnie jest to dla niektórych niezastąpiony wynalazek techniki, a życie bez niego byłoby nudne i uciążliwe. Smart TV najczęściej wbudowane są w nowe modele telewizorów, a ich włączenie wymaga naciśnięcie jednego guzika. Jednak to nie jedyna opcja posiadania tego  innowacyjnego wynalazku. Jak zmienić swój telewizor w Smart TV? Jakie urządzenia umożliwiają korzystanie z nowoczesnej technologii? Jakie modele przystawek zasługują na wyróżnienie?

Jak zmienić swój telewizor w Smart TV?

Każdy telewizor, nawet ten z najprostszymi funkcjami oglądania, można zmienić w nowoczesny i funkcjonalny odbiornik Smart TV. Niedrogim i bardzo opłacalnym rozwiązaniem jest zastosowanie urządzeń zewnętrznych, którymi są tzw. przystawki. Szybko rozwijająca się technologia oraz produkcja coraz nowszych urządzeń może ograniczać użytkowników, a ciągła zmiana urządzeń może być bardzo kosztowna i męcząca. Warto wiec zastosować innowacyjne techniki ulepszania posiadanych odbiorników multimedialnych.

Przystawki Smart oferują pełną funkcjonalność zbliżoną do systemów wbudowanych na najnowocześniejszych telewizorów. Wyglądem przypominają dekodery lub urządzenia typu PENDRIVE, które należy podłączyć do odbiornika. Dostosowane złącze USB lub HDMI nie stwarza żadnych problemów z zainstalowaniem sprzętu. Starowanie funkcjami i usługami przystawki możliwe jest dzięki dołączonemu do zestawu kompatybilnemu pilotowi.

Najlepsze przystawki, które umożliwią odbiór Smart TV

Możliwości i zaangażowanie producentów daje wielki wybór dostosowanego sprzętu. Rynek oferuje sporo modeli, które z łatwością przekształcą zwykły telewizor w inteligentne urządzenie. Do najpopularniejszych zestawów należą:

Xiaomi Mi Box S – specyfikacja: 4 rdzeniowy procesor Cortex A-53, układ graficzny ARM Mali 450, 4K,  60 klatek na sekundę, 2 GB pamięci operacyjnej, 8 GB pamięci na dane. Urządzenie bez zakłóceń odbiera audio i video, nie zacina się, obsługuje wiele technologii takich jak HDR, Dolby Digital czy DTS.  Urządzenie posiada funkcję Voice Control, która jeszcze bardziej ułatwia pracę. Zestaw jest kompatybilny z wieloma aplikacjami i umożliwia odbiór obrazów, filmów i muzyki ze smartfona.

Ferguson Box ATV – specyfikacja: Procesor HiSilicon HI3798M, 4 rdzeniowy, ARM Cortex A-53, 2 GB RAM, 8 GB pamięci, karta microSD, Bluetooth, itp. Przystawka z łatwością odtwarza video w rozdzielczości 4K, jak również wspiera technologie HDR. Możliwość szybkiego i komfortowego odtwarzania plików z urządzeń zewnętrznych. Urządzenie przystosowane do używania wielu nowoczesnych aplikacji. Niewielki, ładny i estetyczny wygląd sprzętu.

Google Adapter Chromecast 3 – specyfikacja: Wifi, złącza HDMI i microUSB, FullHD, obsługa dysków zewnętrznych, płynne strumieniowanie w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach, itp. Przystawka umożliwia sterowanie aplikacjami za pomocą telefonu, jak również posiada funkcje głosowego wyszukiwania. Szybkie i komfortowe odtwarzanie plików zewnętrznych zdecydowanie podwyższa standard urządzenia. Sprzęt daje możliwość wprowadzenia wielu ciekawych aplikacji. Konfiguracja przebiega szybki i sprawnie.

 

Wybór odpowiedniej przystawki uzależniony jest od osobistych wymagań i oczekiwań użytkownika, a do najważniejszych cech podczas wyboru urządzenia należą: wygląd, waga, procesor, pamięć, obudowa, jednostki graficzne, podzespoły, możliwości, itp. Należy również zwrócić uwagę na specyfikacje używanego odbiornika, jak również ilość i rodzaj złączy.


MJa