Ceny i dostępność PlayStation 5 – gdzie teraz można kupić konsolę Sony?

0
597
PlayStation 5
Konsola PS5 jest reklamowana jako potężny system z kilkoma nowymi funkcjami niespotykanymi wcześniej w konsolach do gier wideo, takimi jak możliwość odtwarzania dźwięku 3D i wykorzystania haptycznego sprzężenia zwrotnego w kontrolerze Dualsense| fot.: stock.adobe.com

Minęły już ponad dwa lata, odkąd Sony zapowiedziało PlayStation 5. Jednak pomimo dawnej daty premiery, dostępność PS5 wciąż wygląda dość słabo. Sony wielokrotnie obiecywało, że będzie dysponować wystarczającą liczbą konsol, by zaspokoić popyt w dniu premiery, ale historia z ostatnich lat wskazuje na coś innego. Jak wygląda to w 2022 roku? Gdzie można kupić tę konsolę i jaki poniesiemy wydatek?

Nowe PlayStation 5 wyprzedaje się pomimo upływu czasu

PlayStation 5 to wciąż jeden z najgorętszych prezentów, mimo że jego premiera odbyła się ponad dwa lata temu. Wynika to z faktu, że najnowsza konsola Sony oferuje znaczny wzrost wydajności w stosunku do swojej poprzedniczki i jest dostępna na nią szeroka gama popularnych gier, takich jak „Spider-Man: Miles Morales” czy „Demon’s Souls”. Jednak pomimo dużego popytu, Sony nie jest w stanie nadążyć z dostawami, co doprowadziło do powszechnych braków na całym świecie. Wielu sprzedawców uciekło się do organizowania loterii, aby dać klientom szansę na zakup PS5 w dniu premiery.

Znajdź najbliższe PlayStation 5 – lista sklepów, w których możesz kupić nową konsolę

Playstation 5 jako konsola zapowiedziana w 2019 roku jako następca PlayStation 4, została wydana 12 listopada 2020 roku w Australii, Japonii, Nowej Zelandii, Ameryce Północnej i Korei Południowej. Wśród tytułów flagowych konsoli znalazły się Spider-Man: Miles Morales i remake Demon’s Souls. Obecnie można ją znaleźć w kilku polskich sklepach, m.in.:

– w sklepie Allegro za 3399 zł,
– Amazon PL za 4400 zł,
– Avans za 2799 zł,
– Electro za 2799 zł,
– Empik za 5038 zł,
– RTV Euro AGD za 2457 zł,
– Morele.net za 4386 zł,
– NeoNet za 2799 zł.

Dlaczego warto kupić konsolę Playstation 5?

Konsola PS5 jest reklamowana jako potężny system z kilkoma nowymi funkcjami niespotykanymi wcześniej w konsolach do gier wideo, takimi jak możliwość odtwarzania dźwięku 3D i wykorzystania haptycznego sprzężenia zwrotnego w kontrolerze Dualsense.

Gry zaprojektowane specjalnie dla PS5, takie jak Spider-Man: Miles Morales i Demon’s Souls, wyglądają absolutnie olśniewająco na nowym sprzęcie, ale też tytuły międzypokoleniowe, takie jak Call of Duty: Black Ops Cold War, zyskują na szybkości ładowania dzięki wbudowanemu dyskowi SSD.

Do potencjalnych wad systemu należy zaliczyć wysoką cenę (około 4000 zł w dniu premiery) oraz brak wstecznej kompatybilności z nośnikami fizycznymi (płyt z PS4 nie można włożyć do PS5).

Ogólnie rzecz biorąc, zarówno recenzenci, jak i gracze wydają się być bardzo zadowoleni z najnowszej oferty Sony i nie mogą się doczekać, by zobaczyć, co jeszcze przyniesie ta niesamowita maszyna.

Niebotyczne ceny za PlayStation 5 na portalach aukcyjnych

Niestety, ze względu na duży popyt i ograniczoną podaż, oficjalne kanały dystrybucji PS5 nie były w stanie sprostać zapotrzebowaniu. W związku z tym wiele osób zwróciło się do serwisów aukcyjnych, takich jak Allegro, aby spróbować zdobyć konsolę. Małe firmy czy osoby prywatne sprzedają PS5 na tych serwisach aukcyjnych, wykupując wcześniej masowo konsole ze sklepów i zawyżając ceny. Oczywiście, jak w przypadku każdego spekulacyjnego przedsięwzięcia, zawsze istnieje ryzyko. Ceny jednak stabilizują się, a niedosyt na rynku zaczyna znikać, co pokazują sklepy, takie jak RTV Euro Agd, gdzie dostępnych jest aż 21 zestawów.

CME