Atrakcyjne modele telewizorów SmartTV 50-55-calowych – które modele warto wziąć pod uwagę?

0
999
dziewczyna oglądająca smart tv
Dzięki upowszechnieniu nowych technologii nie musimy już wydawać majątku, by móc cieszyć się doskonałą jakością obrazu, przestrzennym dźwiękiem i olbrzymim, niemal kinowym ekranem | fot.: stock.adobe.com

Na rynku znajdziemy bardzo wiele modeli telewizorów w zróżnicowanej cenie. Do niedawna urządzenia o przekątnej ekranu 50-55 cali należały do segmentu luksusowego, na który mało kto mógł sobie pozwolić. Za wyszukane technologie trzeba było zapłacić grubo ponad pięć tysięcy złotych. Obecnie, sporo się zmieniło. Dzięki upowszechnieniu nowych technologii nie musimy już wydawać majątku, by móc cieszyć się doskonałą jakością obrazu, przestrzennym dźwiękiem i olbrzymim, niemal kinowym ekranem. Spójrzmy, na jakie modele spośród dostępnych na rynku warto zwrócić uwagę.

Sony KD-55XF9005

Ekran o przekątnej 55 cali i pełna rozdzielczość 4K (3840×2160 pikseli) zapewnią obraz na doskonałym poziomie. Telewizor oferuje wsparcie technologii HDR oraz 4K X-Reality Pro które zapewnią naturalny, wyrazisty obraz oraz prawdziwie głęboką czerń. Technologia XMotion Clarity sprawia, że nawet przy bardzo szybkiej akcji obraz będzie wyraźny. Dzięki temu jest to doskonały zakup jeżeli planujemy grać na konsolach nowej generacji. Oczywiście producent nie zapomniał o przestrzennym dźwięku. System Dolby ATMOS oraz ClearAudio+ oferują nam oprawę audio w kinowej jakości. Na obudowie urządzenia odnajdziemy trzy złącza HDMI oraz trzy złącza USB, które pozwolą nam podłączyć urządzenia peryferyjne. Sprawne działanie oprogramowania gwarantuje nam system Android znany ze smartfonów. Możemy także liczyć na liczne funkcje smart, jak choćby dostęp do przeglądarki internetowej. Cena tego modelu to około trzy i pół tysiąca złotych.

SAMSUNG UE50MU6102

Nieco mniejszy model, bo 50 calowy, ale nadal oferujący wsparcie dla pełnej rozdzielczości 4K. Oferuje liczne funkcje smart i możliwość skorzystania z płatnych serwisów VOD, jak Netflix czy HBO GO, dzięki którym możemy cieszyć się ulubionymi filmami i serialami w dowolnym momencie. Płynną pracę urządzenia zapewnia czterordzeniowy procesor. Dodatkowo, obraz jest poprawiany elektronicznie dzięki zastosowaniu technologii PurColor, UHD Up-Scaling. Ten model jest także przystępny cenowo. Za doskonałą jakość obrazu zapłacimy niespełna półtora tysiąca złotych.

Philips 55PUS7303/12

Kolejnym, świetny telewizor o przekątnej 55 cali. Rozdzielczość 4K jest dodatkowo poprawiana przez wbudowane oprogramowanie i zastosowane technologie. Dzięki systemowi Ambilight (polegającym na zastosowaniu specjalnych diod LED z tyłu odbiornika, które generują poświatę dostosowaną kolorem do wyświetlanego obrazu. Dzięki temu mamy wrażenie, że nie ogranicza nas obudowa, a obraz „wylewa się” poza ekran), wsparciem dla HDR Plus oraz funkcją Micro Dimming Pro dostaniemy niezwykle płynny, wyraźny obraz z zachowaniem idealnego kontrastu, który jest na bieżąco dopasowany aby zapewnić jak najlepszy odbiór wizualny. Estetów z pewnością ucieszy fakt, że pomimo bogatej palety dostępnych złączy (2 złącza USB oraz 4 złącza HDMI) obudowa nadal prezentuje się bardzo nowocześnie i efektownie. Cena tego modelu to niewiele ponad dwa tysiące złotych.

To jedynie krótki przegląd najbardziej popularnych modeli na rynku. Oczywiście odnajdziemy ich o wiele więcej i z całą pewnością dobierzemy produkt, który w pełni zaspokoi nasze oczekiwania bez względu na to, czy wolimy oglądać telewizję czy grać na konsoli. Także nasz portfel nie powinien zostać zdewastowany przez nowy zakup.


MSZ