Aparat fotograficzny w iPhonie 7 – czy spełnia oczekiwania?

0
1245
Kobieta robi zdjęcie smartfonem
Aparat oczywiście rozpozna twarz, co pozwala dobrze posegregować zdjęcia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

iPhone 7 sprawdza się doskonale jako smartfon do codziennego użytku – jest świetnie zaprojektowany, szybki i ma wszystkie najważniejsze funkcje. Dzięki niemu bez problemu zapłacimy zbliżeniowo, otworzymy szybko wybraną aplikację, a także zrobimy zdjęcie. Funkcje fotograficzne w aparatach często stanowią jednak problem. Jeżeli chcemy z nich korzystać, warto dobrze przemyśleć zakup. Sprawdźmy, jak iPhone 7 sprawdza się w roli smartfona fotograficznego.

Aparat główny

Główny, tylny, aparat zastosowany w smartfonie iPhone 7 opiera się na matrycy 12 MP oraz przysłonie f/1.8. Aparat wyposażono oczywiście w autofokus z detekcją fazy (PDAF) oraz optyczny stabilizator obrazu (OIS). Pierwsza właściwość, najbardziej zaawansowany z dostępnych obecnie na rynku rodzajów autofokusa, oznacza, że specjalny czujnik dobierze najlepszą ostrość. Stabilizator eliminuje zaś efekt drżących rąk i przypadkowych poruszeń w każdym kierunku (dół, góra, lewo, prawo) – wbudowany żyroskop pozwala automatycznie skorygować efekt poruszenia, co szczególnie ważne, jeżeli przymierzamy się do zrobienia zdjęcia w pośpiechu czy trudnych warunkach.

Aparat do selfie

Również aparat do selfie (przedni) ma niezłe parametry. Składają się nań matryca 7 MP oraz przysłona f/2.2. Aparat oczywiście rozpozna twarz, co pozwala dobrze posegregować zdjęcia. Podobnie jak w aparacie głównym, również w tym przypadku wykorzystano technologię HDR, która poprawia jakość fotografii.

Live Photo

Ruchome zdjęcia to jedna z największych atrakcji, na które mogą liczyć posiadacze iPhone’ów. Dzięki tej funkcji na zdjęciu uchwycimy nie tylko jedną jedyną chwilę, lecz również scenerię zarejestrowaną tuż przed i zaraz po zrobieniu właściwego zdjęcia. Przeglądając bibliotekę zdjęć, będziemy mieli dostęp nie do statycznych obrazów, lecz do ruchomych zdjęć, czyli właśnie Live Photos.

Ekran – podgląd najwyższej jakości

Apple słynie z ekranów dobrej jakości. iPhone 7 nie jest wyjątkiem pod tym względem. Kompaktowy ekran o przekątnej 4,7 cala pozwala wyświetlić 16 milionów kolorów. Technologia IPS to gwarancja dobrego działania wyświetlacza przez długie lata. Olbrzymią zaletę stanowi też powłoka oleofobowa sprawiająca, że kurz i brud mniej chętnie przyklejają się do telefonu oraz specjalne, wzmacniane, szkło, z którego wykonano ekran.

Zdjęcia w ekosystemie Apple

Decydując się na zakup zaawansowanego smartfona, którym jest iPhone 7, jako telefonu fotograficznego, trzeba też pamiętać, że ekosystem Apple – czyli różne urządzenia i aplikacje tej marki – pozwala w dziecinnie prosty sposób przekazywać zdjęcia z urządzenia na urządzenie oraz dokonywać ich podstawowej obróbki. Migracja dokonuje się sama, a edycja plików graficznych jest niezwykle intuicyjna.


Materiał partnera zewnętrznego