Wyprzedaż mebli ogrodowych: jak nie dać się oszukać?

0
583
wyprzedaż mebli ogrodowych
Zbyt duży rabat powinien wzbudzić twoją czujność. Być może za wyjątkowo niską ceną kompletu krzeseł stoi też ich pozostawiająca wiele do życzenia jakość | fot.: materiał partnera

Stół za pół ceny, trzecie krzesło gratis, hamak tańszy o kilkadziesiąt procent – takie promocje mogą kusić do zrobienia zakupów, być dobrą okazją dla klientów albo marketingową pułapką. Jeśli lubisz kupować na wyprzedażach i właśnie polujesz na meble ogrodowe, zachowaj czujność. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, chcąc kupić stolik kawowy, fotel do ogrodu czy leżak w atrakcyjnej cenie.

Po pierwsze – oblicz, ile zyskasz na obniżce

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w sklepach można zobaczyć z baner z hasłem typu „wszystko 30% taniej”, a jednocześnie nie ma podanej nowej ceny każdego przecenionego produktu? W ten sposób masz być skuszony wiadomością, że czeka na ciebie „wyjątkowa” okazja i duża obniżka.

Jednak okazuje się, że 30 czy 20% rabatu nie jest zawsze pokaźną kwotą. Być może i tak wybrane meble ogrodowe kosztują zbyt dużo, jak na twój budżet. Dlatego, zanim podejdziesz do kasy, zrealizujesz płatność, spokojnie sam oblicz, ile rzeczywiście zapłacisz za zakupy.

Po drugie – zweryfikuj, czy produkt jest dobrej jakości

Jakość to wartość ponadczasowa, a najlepsze meble ogrodowe zawsze są w cenie. Dlatego nie możesz spodziewać się, że będą one przecenione o kilkadziesiąt procent.

Zbyt duży rabat powinien wzbudzić twoją czujność. Być może za wyjątkowo niską ceną kompletu krzeseł stoi też ich pozostawiająca wiele do życzenia jakość. Jest też prawdopodobne, że taki leżak czy sofa nie były chętnie wybierane przez klientów lub ich producent nie cieszy się renomą. Czasem inwestycja w droższe zestawy jest opłacalna.

Po trzecie – uważaj na Black Friday

Bywa, że Black Friday rozpala emocje i sprawia, że klienci szybko, impulsywnie i chętnie chwytają za portfele. Zrobienie wtedy zakupów może oznaczać spore oszczędności – jednak pod pewnym warunkiem.

Jeżeli wiesz, że w ten wyjątkowy piątek będziesz zwracał uwagę szczególnie na wyprzedaż mebli ogrodowych, przygotuj się wcześniej do ich kupienia – sprawdź, ile kosztują one w regularnej ofercie. Niekiedy okazuje się, że obniżka ceny jest symboliczna, a za krzykliwym hasłem reklamowym idzie rabat w wysokości zaledwie kilku procent.

Po czwarte – nie rób zakupów pod wpływem emocji

Wybrałeś się na wyprzedaż mebli ogrodowych, aby znaleźć stół, ale zauważyłeś piękny fotel – jednak taki, który kompletnie nie pasuje do wystroju twojego tarasu? Kupiłeś sofę do ogrodu, ale w twoim koszyku znalazły się też przecenione poduszki, świeczki, doniczki, których nie były na twojej liście zakupów? W takim razie zrób głęboki wdech i jeszcze raz zastanów się, czy wszystkie wybrane artykuły są ci rzeczywiście potrzebne i policz, ile za nie zapłacisz. W przeciwnym razie może okazać się, że idąc na wyprzedaż, nie zaoszczędzisz, ale wydasz więcej, niż zakładałeś.

Materiał partnera