Toaleta na działkę: estetyczne i funkcjonalne rozwiązania

0
397
sławojka
Toaleta na działkę w wersji mobilnej sprawdzi się w lokalizacjach, w których brakuje dostępu do kanalizacji czy możliwości ustawienia zbiornika na nieczystości | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Na co dzień mieszkasz w mieście, a czas na działce rekreacyjnej to dla Ciebie chwila odprężenia i ucieczki od zgiełku? Wiele osób wybiera właśnie taką formę wypoczynku i relaksu. Ale czy wiesz, że bliskość natury nie musi oznaczać rezygnacji z komfortu i higieny? Toaleta na działce to nie kaprys, a raczej konieczność. Jak ją sobie zapewnić? Zobacz, o czym musisz pamiętać, planując postawienie takiego obiektu.

Toaleta na działce a przepisy prawa

Może się wydawać, że niewielki obiekt sanitarny zbudowany na terenie ROD, czyli tzw. rodzinnych ogródków działkowych, nikomu nie przeszkadza. Polski Związek Działkowców czuwa jednak nad tą kwestią i jak się okazuje – zbudowanie toalety czy postawienie wolnostojącej kabiny na zarządzanym przez niego terenie może okazać się trudne!

W regulaminie organizacji można znaleźć zapis o tym, że do elementów, w które działka może być wyposażona, należą:

  • altana działkowa,
  • szklarnia,
  • tunel foliowy,
  • okna inspektowe,
  • studnia, sieć wodociągowa, kanalizacyjna i elektryczna,
  • zbiornik wodny, w tym: oczko wodne, brodzik, basen,
  • bezodpływowy zbiornik na nieczystości ciekłe,
  • pergole, ogródki skalne, murki kwiatowe, trejaże i kąciki wypoczynkowe,
  • huśtawka, piaskownica i inne urządzenia rekreacyjne.

Nie przewidziano tutaj przenośnych toalet – głównie ze względu na konieczność przeprowadzania w nich regularnych prac porządkowych, co nie zawsze przebiega sprawnie.

Co robić, jeśli znajdujesz się właśnie w takiej sytuacji? Pozostaje Ci zbiornik na nieczystości płynne lub istniejąca sieć kanalizacyjna, jeśli działka jest do niej podłączona. Jednak osoby, które są niezależnie od ROD, mogą rozważyć toaletę na działkę w wersji mobilnej. To nie tylko bardzo funkcjonalne, ale przy tym estetyczne rozwiązanie. Zapewni Ci ono wysoki komfort wypoczynku, bez zmartwień o podstawowe potrzeby.

Jak działa toaleta mobilna?

Toaleta na działkę w wersji mobilnej sprawdzi się w lokalizacjach, w których brakuje dostępu do kanalizacji czy możliwości ustawienia zbiornika na nieczystości. Ten element znajduje się właśnie w przenośnej kabinie WC. W środku umieszczany jest specjalny płyn, a cała konstrukcja jest wyposażona w wydajny system wentylacji. To gwarancja wygody i higieny na najwyższym poziomie nawet na łonie natury.

Wynajem przenośnej toalety na działce rekreacyjnej oznacza jednak nie tylko liczne korzyści płynące z komfortu korzystania z niej. Liczy się bowiem także kwestia utrzymania WC w czystości. Jako najemca nie musisz jednak martwić się o żadne prace porządkowe – leży to w gestii specjalistów zatrudnionych w firmie wynajmującej obiekt. W odpowiednich odstępach czasu opróżniają oni zbiornik i odkażają całą toaletę.

Nie tylko funkcjonalnie, ale estetycznie – jaką toaletę wybrać na działkę?

Wybierając toaletę na działkę, na pewno kierujesz się nie tylko wygodą, ale także względami estetycznymi. Jeśli WC ma być na widoku, np. w pobliżu altany, masz do wyboru kilka atrakcyjnych rozwiązań. Jednym z nich są np. toalety wolnostojące z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Choć przypominają stylem dawne „wychodki”, mają nowoczesne wyposażenie. Jednocześnie doskonale wpisują się np. w rustykalny styl otoczenia, które pielęgnujesz.

Warto jednak zaznaczyć, że nowoczesne mobilne toalety przenośne na wynajem także nie zaburzają estetyki przestrzeni na działce czy w przydomowym ogrodzie. To zgrabne kabiny w neutralnych kolorach, w których możesz znaleźć funkcjonalne wyposażenie dopasowane do wymaganego poziomu komfortu. 

Poza tak podstawowymi elementami jak deska sedesowa, pisuar czy podajnik mieszczący rolki papieru toaletowego, w kabinie mogą się znaleźć również:

  • wieszak na ubrania,
  • obszerna umywalka,
  • dozownik na mydło,
  • zamek wewnętrzny,
  • lustro.

Zarówno drewniane WC, jak i nowoczesna kabina wykonana z tworzywa sztucznego mogą atrakcyjnie prezentować się na Twojej działce, nie zaburzając estetyki przestrzeni. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, zyskasz pełen komfort wypoczynku bez obaw o higienę nawet z dala od domu.

Materiał partnera zewnętrznego