Urządzanie balkonu i tarasu

0
1849
Meble stanowią niewątpliwie centralny element przestrzeni, dlatego warto wybrać funkcjonalne i trwałe produkty | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Balkon, albo taras to bardzo użyteczne przestrzenie przy każdej posesji. Urządzając te miejsca nie można zapomnieć o kilku elementach jak: właściwe umeblowanie czy oświetlenie.

Meble na taras

Meble stanowią niewątpliwie centralny element przestrzeni, dlatego warto wybrać funkcjonalne i trwałe produkty. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mebli ogrodowych, dlatego należy dobrać typ do wielkości metrażu i osobistych preferencji. Bardzo popularne są drewniane stoły i krzesła, które harmonijnie komponują się z zieloną przestrzenią. Często klienci decydują się na zestawy jadalne z ławą i kilkoma krzesłami, albo dużymi okrągłymi stołami. Alternatywą są narożniki wypoczynkowe najczęściej z ratanu, albo technoratanu, które są funkcjonalne i estetyczne. Poza tym, producenci oferują zestawy ogrodowe w różnych konfiguracjach: stół z krzesłami, narożnik z ławą, albo kanapa z fotelami. Takie lekkie, ale solidne meble świetnie nadają się zarówno na przydomowy taras, jak i balkon. Coraz częściej, zwraca się uwagę na komfort i wygodę wypoczynku, dlatego tradycyjne krzesła zastępuje się leżankami, albo hamakami czy leżakami. Urządzając balkon, albo taras, warto zaopatrzyć się również w zadaszenie, które będzie niezwykle użyteczne podczas złej pogody. Estetyczne i wytrzymałe produkty znajdują się np. na: metal-gum.com. Producenci oferują bogaty asortyment, z różnego typu zadaszeniami, które doskonale sprawdzą się zarówno nad drzwiami wejściowymi do domu, na tarasie, jak i na balkonie. Dzięki niemu, można bez obaw spędzać czas na zewnątrz nawet podczas deszczu czy wiatru. Poza tym, jest to bardzo dobre zabezpieczenie przed wodą, dla mebli ogrodowych.

Oświetlenie

Ważnym elementem, który buduje nastrój i atmosferę miejsca jest oświetlenie. Nie można zapomnieć o lampie czy małych latarniach ogrodowych, które sprawią, że wieczór na tarasie będzie jeszcze przyjemniejszy. Warto pomyśleć o kilku źródłach światła o różnym natężeniu, które można wykorzystać w zależności od potrzeb. Świetnym dodatkiem są ozdobne lampki w kształcie kul, które przypominają bombki choinkowe. Z jednej strony oświetlają one przestrzeń, a z drugiej są estetyczną ozdobą. Doskonałym uzupełnieniem są również świece zapachowe i lampiony, dzięki którym na balkonie unosi się delikatna, przyjemna woń.

Zieleń i ozdoby

Ostatnią rzeczą, o której trzeba pamiętać są ozdoby. Dekoracje nadają charakter i styl każdej przestrzeni, nawet na zewnątrz. Odpowiednie poduszki dekoracyjne, lampy czy doniczki z kwiatami świetnie podkreślą oryginalność balkonu czy tarasu. Poza tym, warto wybrać estetyczne rośliny, które upiększą przestrzeń i sprawią, że będzie ona jeszcze bardziej przytulna.

Aranżacja tarasu czy balkonu nie jest trudna trzeba jedynie wykazać się odrobiną kreatywności i fantazji. Przy wyborze produktów, najlepiej kierować się własnymi potrzebami i upodobaniami, a wtedy z pewnością przestrzeń nabierze miłego, przytulnego charakteru.


Materiał partnera zewnętrznego