Stwórz magiczny ogród

0
1315
drewniany domek w ogrodzie
Stolik ogrodowy, krzesła odporne na warunki atmosferyczne i parasol to niemal podstawa, która musi znaleźć się na każdej prywatnej i wypoczynkowej posesji – niezależnie, czy chodzi o ogródki działkowe, domek letniskowy, ogród w nieruchomości na przedmieściach, czy pensjonat w kurorcie wypoczynkowym | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Gdy temperatury powietrza zaczynają rosnąć, a słońce coraz częściej daje się we znaki, czas zmienić nie tylko strój na lżejszy i bardziej przewiewny, ale także sprawić, by ogród był miejscem przystosowanym do spędzania w nim każdej wolnej chwili. Czy jest coś przyjemniejszego niż wspólne wieczory z przyjaciółmi przy grillu lub lampce wina? Dzieci również uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu do późnych godzin wieczornych. Warto więc przystosować swój teren do tego, by usatysfakcjonować wszystkich lokatorów i gości.

Jak to zrobić? Czy trzeba wzywać specjalistów, projektantów ogrodu lub profesjonalnych ogrodników? Otóż nic bardziej mylnego. W sklepach typu Bricomarche znajdziesz wszystkie narzędzia, elementy wyposażenia i akcesoria, które będą potrzebne do realizacji planów.

Zadbana roślinność – regularna pielęgnacja dla wspaniałego efektu

Przystrzyżony trawnik, ułożone krzewy, świeże kwiaty i brak chwastów to rzeczy, z Którymi kojarzy nam się piękny ogród. Potrzebujemy do tego jednak dużej ilości narzędzi, preparatów i akcesoriów, lecz w większości przypadków jest to inwestycja jednorazowa na wiele lat. Na liście wyróżnić można m.in.:

  • kosiarki (elektryczne lub spalinowe),
  • nożyce ogrodowe,
  • łopaty,
  • grabie,
  • nawozy,
  • węże,
  • zraszacze,
  • akcesoria ochronne (np. rękawiczki, buty i spodnie).

Są to oczywiście przykłady asortymentu podstawowego. Osoby dysponujące imponującą posesją potrzebują znacznie większą ilość komponentów pozwalających na wydajną, bezpieczną i efektywną pielęgnację.

Podstawowy asortyment do każdego ogrodu

Stolik ogrodowy, krzesła odporne na warunki atmosferyczne i parasol to niemal podstawa, która musi znaleźć się na każdej prywatnej i wypoczynkowej posesji – niezależnie, czy chodzi o ogródki działkowe, domek letniskowy, ogród w nieruchomości na przedmieściach, czy pensjonat w kurorcie wypoczynkowym. Wybór komponentów jest jednak mocno uzależniony od budżetu i stylu posiadłości, dlatego ciężko jednoznacznie określić, które propozycje będą satysfakcjonujące dla wszystkich. Wybór jest na szczęście tak duży, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Dodatkowe oświetlenie i oczko wodne

Prawie wszyscy mamy w pamięci chwile, kiedy z rodzicami lub przyjaciółmi jeździliśmy nad wodę, będąc jeszcze dzieckiem lub nastolatkiem. Niewielkie zbiorniki wody u większości osób przywołują wspaniałe wspomnienia. Oczko wodne to jedynie namiastka tego, lecz na pewno będzie działać ono uspokajająco – zwłaszcza jeśli pojawią się w nim rybki. Ogród dzięki temu nabierze więcej „życia” i różnorodności.

Nie zapominajmy o dodatkowym oświetleniu, które sprawi, że teren będzie przyjemniejszy. Podświetlić obowiązkowo należy użytkowe elementy, np. altanki lub podjazdy. Coraz częściej możemy spotkać latarnie, imitujące zabytkowe konstrukcje z minionego wieku. Przy dużych posesjach warto rozważyć taką propozycję.

Jak widać, budowa magicznego ogrodu to poważna inwestycja i ciężka praca. Jest to jednak wykonalne zadanie, a większość rzeczy można zrobić samodzielnie. To bez wątpienia też kreatywna i relaksująca praca.


Materiał partnera zewnętrznego