Nowoczesny taras: 5 pomysłów na stworzenie modnej strefy wypoczynku!

0
800
panama zestaw
Na nowoczesnym tarasie dominuje neutralna tonacja kolorystyczna | fot.: materiał partnera

W sezonie wiosenno-letnim taras jest jednym z ulubionych miejsc domowników. To tam możesz zaszyć się, nacieszyć piękną pogodą czy spędzić leniwe popołudnie w gronie rodziny. Jeśli chcesz, aby Twój taras zachwycał nowoczesną aranżacją, powinieneś zadbać o odpowiednią kolorystykę, meble i dodatki. Podpowiadamy, co zrobić, aby Twoja oaza spokoju była modnie i efektownie urządzona!

Taras jeszcze bliżej natury

Na nowoczesnym tarasie dominuje neutralna tonacja kolorystyczna. Są to stonowane odcienie, czyli beże, szarości, brązy. Dotyczy to nie tylko znajdującego się na nim wyposażenia, ale też ułożonych na nim płytek czy desek z tworzywa sztucznego.

Twój taras będzie miał nowoczesny charakter, jeśli znajdą się na nim matowe płytki imitujące naturalny kamień. Mogą one mieć ciepły, kremowy odcień lub chłodny, popielaty kolor. Taka „kamienna” posadzka to najlepsza baza do stworzenia stylowej aranżacji tarasu nawiązującej do najnowszych trendów.

Nowoczesna osłona przed słońcem

Ustawienie żaluzji tarasowych, „ścianek” z trejaży z pnącymi kwiatami to dobre sposoby na wykonanie osłony przed słońcem. Jednak takie konstrukcje nie pasują do tarasów urządzanych w nowoczesnym stylu.

Ci, którzy chcą, aby ich taras wyglądał jak z żurnala i chcieliby poczuć się na nim jak na tropikalnej wyspie, mogą zdecydować się na jasne, zwiewne zasłony. Powinny być one zawieszone na specjalnej drewnianej konstrukcji i sięgać do samej posadzki.

Innym patentem na to, aby podkreślić nowoczesną aranżację tarasu, jest wybór eleganckiego, funkcjonalnego parasola np. szarego modelu ALU WOOD od marki Doppler. Jego aluminiowy stelaż imitujący naturalne drewno można ustawić pod niemal dowolnym kątem, co pozwala doskonale ochronić się przed słońcem. Parasol ten jest dość duży oraz zapewnia zarówno zacienienie, jak i doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV.

Stylowe, ale minimalistyczne meble

Do odcieni szarości, popielu i drewna doskonale będą pasowały meble ogrodowe aluminiowe. Mają one metalowy stelaż, a ich konstrukcja jest dopełniona poduszkami i wytrzymałymi tkaninami. Aluminiowe meble są lekkie i nie grozi im rdza. Ponadto są malowane proszkowo, dlatego ich kolor jest trwały, a wygląd pozostaje bez zarzutu przez długie lata.

Klimatyczne płomienie

Jeśli chcesz nieco ocieplić nowoczesny, minimalistyczny taras, ale nie do końca przepadasz za świeczkami i lampionami, wybierz mały, wolnostojący biokominek. Możesz go ustawić na stole ogrodowym lub bezpośrednio na płytkach. Płomienie w szklanej kopule wyglądają zjawiskowo, a jednocześnie stanowią pomysłową, ogrodową aranżację.

Materiał partnera